Gryfice, burmistrz zarządził odkażanie newralgicznych punktów w mieście

  • 03.04.2020, 13:27
  • str
Gryfice, burmistrz zarządził odkażanie newralgicznych punktów w mieście
Przy przystanku komunikacji miejskiej koło gryfickiego szpitala rozpoczęła się akcja odkażania newralgicznych punktów na terenie gminy Gryfice w tym wszystkich przystanków komunikacji miejskiej oraz terenu przy gryfickim szpitalu.

Odkażanie obiektów powierzono specjalistycznej firmie z Kołobrzegu. Rozpoczęciu akcji przygląda się burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł którego zapytaliśmy o szczegóły prowadzonych działań. :W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronowirusa w Gryficach podjąłem decyzję – mówi burmistrz – aby przeprowadzić dezynfekcję newralgicznych punktów na terenie miasta w tym wszystkich przystanków komunikacji miejskiej, a także – w porozumieniu z dyrektorem szpitala – terenu przyszpitalnego.

 Rozpoczynamy od wiaty przystankowej przy szpitalu, bo jest to przystanek końcowy i miejsce do którego dojeżdżają członkowie personelu medycznego oraz chorzy - pacjenci szpitala”.

Jak zapewnił burmistrz – to nie będzie jednorazowa akcja najprawdopodobniej za 2 - 3 dni zostanie powtórzona, tak aby mieć pewność, że te miejsca są neutralne dla koronowirusa.

Warto dodać, że dezynfekowane miejsca są zabezpieczane taśmą, ma to na celu, po pierwsze zaznaczenie zdezynfekowanych miejsc a le też ograniczenie do nich dostępu na czas kiedy toksyczne działanie użytego środka przestanie zagrażać ludziom, zakłada się ten czas na ok. ½ godziny.

str

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe