Wniosek o pozwolenie na budowę w ramach Baltic Pipe

  • 30.03.2020, 23:57
  • Centrum Prasowe Wojewody
Wniosek o pozwolenie na budowę w ramach Baltic Pipe Urząd Wojewódzki
Do wojewody zachodniopomorskiego wpłynął wniosek Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ – SYSTEM o wydanie pozwolenia na budowę Rurociągu Podmorskiego Baltic Pipe – część polska, w zakresie: gazociąg podmorski – granica WSE – pierwszy suchy spaw.

- Wniosek dotyczy strategicznej inwestycji, która została uwzględniona w ustawie o inwestycjach w zakresie terminalu regazyfikacyjnego skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu – mówi wojewoda Tomasz Hinc. – W styczniu br. podpisałem decyzję o ustaleniu lokalizacji gazociągu: od przekroczenia granicy wyłącznej strefy ekonomicznej do zespołu zaporowego Niechorze-Pogorzelica - teraz rozpoczynamy procedowanie wniosku o pozwolenie na jego budowę.

 

Jeżeli wniosek jest kompletny i nie będzie wymagał dodatkowego postępowania decyzja zostanie wydana w ciągu 30 dni.

Centrum Prasowe Wojewody

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe