Kwarantanna Domowa - policjanci sprawdzą czy przestrzegasz

  • 25.03.2020, 19:09
  • KPP Gryfice
Kwarantanna Domowa - policjanci sprawdzą czy przestrzegasz
Zgodnie z obowiązującymi procedurami i poleceniami, Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gryficach i jednostek podległych na bieżąco sprawdzają realizację obowiązku poddania się kwarantannie przez konkretnych mieszkańców Powiatu Gryfickiego.

Funkcjonariusze podczas pełnienia służby sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną przebywają w miejscach swojego zamieszkania. Patrol policji lub dzielnicowy rejonu służbowego udaje się pod wskazany adres a następnie dyżurny policji dzwoni do osoby wskazanej w kwarantannie aby ta pokazała się policjantom i udowodniła, że faktycznie znajduje się w domu sama lub z innymi osobami.

 

W kwarantannie na terenie naszego powiatu znajdują się osoby lub nawet całe rodziny, które powróciły z zagranicy.

 

Policja w Gryficach otrzymuje zgłoszenia od  osób w sprawie naruszenia zasad kwarantanny i każda tego typu sytuacja jest sprawdzana. Należy zaznaczyć, że zdarzają się zgłoszenia, w których policjanci nie potwierdzają takich sytuacji, a wynika to niejednokrotnie z konfliktów sąsiedzkich dlatego wszelkie zgłoszenia muszą być przemyślane i odpowiedzialne. W przypadku nieuzasadnionych zgłoszeń funkcjonariusze mogą ukarać nieodpowiedzialnego zgłaszającego mandatem karnym nawet do 500 złotych. 

 

Do tej pory policjanci podczas prowadzonych sprawdzeń stwierdzili pięć przypadków naruszeń kwarantanny w związku z czym policja będzie kierować wnioski o ukaranie do Sądu Rejonowego w Gryficach za co grozi kara do 5 tysięcy złotych, w 3 innych przypadkach prowadzone są czynności sprawdzające  pod kątem przestępstwa z art. 165 par.1 KK tj. sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej za co grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

 

Należy mieć na uwadze, że w osoba, która nie stosuje się do obowiązku kwarantanny może zostać ukarana grzywną w wysokości 30 000 złotych przez służby sanitarne, które również informuje policja.

 

Policja apeluje do mieszkańców powiatu gryfickiego objętych kwarantanną o odpowiedzialność i zdrowy rozsądek bo za każdym naruszaniem kwarantanny stoi olbrzymie zagrożenie dla życia i zdrowia innych osób w tym również rodzin mieszkańców objętych kwarantanną.

KPP Gryfice

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe