Kolejne dofinansowanie na walkę z koronawirusem

  • 24.03.2020, 16:46
  • Centrum Prasowe Wojewody
Kolejne dofinansowanie na walkę z koronawirusem Urząd Wojewódzki
Blisko milion zł trafi do trzech zachodniopomorskich szpitali z Ministerstwa Zdrowia na walkę z koronawirusem. To kolejne ministerialne dofinansowanie.

Najwięcej – 558 tys. zł trafi do szpitala przy ul. Arkońskiej. Te środki będą wydatkowane na środki ochrony osobistej (kombinezony, gogle, maski) i środki do dezynfekcji, a także respiratory, pompy infuzyjne, kardiomonitory. Pieniądze dla PSK 1 przy ul. Unii Lubelskiej – 221 tys. zł będą przeznaczone na środki ochrony osobistej i środki dezynfekcyjne a także na respirator. 205 tys. zł na szpital w Koszalinie trafi na środki ochrony osobistej dla personelu.

 

- Te pieniądze to odpowiedź na najpilniejsze potrzeby szpitali w tej chwili – podkreśla wojewoda Tomasz Hinc – Udało nam się także przekazać do szpitala w Koszalinie dodatkowe 500 sztuk kombinezonów ochronnych z zasobów Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. Swoją rezerwę dla koszalińskiego szpitala przekazał też Zachodniopomorski Wojewódzki Inspektorat Weterynaryjny.

 

Dodatkowo do WSPR w Szczecinie trafi 325 tys. na realizacje zadań związanych z pobieraniem wymazów od osób pozostających w kwarantannie oraz 50 tys. zł dla WSSE na zapewnienie testów na koronawirusa. Łączna kwota całego dofinansowania to prawie 1 mln 360 tys zł.

 

To kolejna transza dofinansowania z Ministerstwa Zdrowia dla zachodniopomorskich szpitali. W pierwszej edycji do szpitali i WSSE w Szczecinie trafiło 6,5 mln zł na sprzęt potrzebny do walki z koronawirusem.

Centrum Prasowe Wojewody

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe