POGOŃ Szczecin

  • 23.03.2020, 17:29
  • Paweł Drąg
POGOŃ Szczecin
NEWSLETTER

Sytuacja, z którą musi mierzyć się cały świat jest bezprecedensowa. W tych trudnych chwilach występuje szczególna potrzeba wielkich gestów pomocy. Na szali jest życie i zdrowie, a więc najważniejsze możliwe wartości. Takim wsparciem wykazał się nasz Partner Główny. Każda ze spółek Grupy Azoty przekaże po 750 tysięcy złotych szpitalom, zakładom opieki zdrowotnej i służbom sanitarnym, które działają w zakresie zwalczania rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej – COVID-19.

 

https://biznes.pogonszczecin.pl/3-mln-zl-od-grupy-azoty-na-walke-z-wirusem/

 

– Nikt nie mógł spodziewać się, że przyjdzie nam mierzyć się z takim wyzwaniem. Nie załamujmy się jednak, tylko staramy się dostosować do nowych warunków funkcjonowania. Codziennie mamy patrole policyjne, w celu weryfikacji czy aby na pewno działamy wyłącznie na dowóz i na wynos – informuje Diana Boniecka-Sztadilów z Pizzerii Po Sąsiedzku.

 

https://biznes.pogonszczecin.pl/pomagajmy-przedsiebiorcom/

 

RT-Trans, tak jak i wiele innych firm transportowo-spedycyjnych, musi liczyć się z licznymi trudnościami, które obecnie są szczególnie odczuwalne. W Hiszpanii, ze względu na pandemię, zdecydowano się zawiesić obowiązek przestrzegania przepisów warunkujących czas pracy i odpoczynku w transporcie drogowym. Na ten moment obejmują on obszary o największej aktywności wirusa. Ma to maksymalnie ułatwić przemieszczanie się kierowców i zwiększyć szanse na to, że dane towary dotrą na wyznaczony czas. Hiszpania nie jest jedynym krajem, który zdecydował się na regulacje. Podobnie uczyniono już w USA oraz Belgii. Dzięki temu nie będzie kar dla kierowców, którzy złamali normy czasu pracy przy okazji dostaw do sklepów lub aptek.

 

https://biznes.pogonszczecin.pl/potrzeba-szybkich-zmian/

 

– Tak, wracamy do montaży. Przede wszystkim ze względu na to, że ludzie podchodzą odpowiedzialnie do sytuacji, jaka panuje na świecie i umożliwiają nam pracę bez ich obecności – opowiada Paweł Kwaśniewski, współwłaściciel AP Improve.

 

https://biznes.pogonszczecin.pl/ap-improve-mocno-walczy/

 

Trwają zmagania z koronawirusem, który coraz mocniej odciska swoje piętno w Polsce. Wśród firm stawiających mu czoło jest nasz partner. Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA w uzgodnieniu z ministrem gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Markiem Gróbarczykiem przekazał milion złotych na walkę z pandemią!

 

https://biznes.pogonszczecin.pl/port-szczecin-swinoujscie-przekaze-1-mln-zl-na-walke-z-wirusem/

 

Pozamykane granice nie są dla nas żadną przeszkodą. Ba! PKO Konto bez Granic sięga jeszcze dalej! Tam, gdzie dostrzegalne są realne korzyści i multum konkretnych zalet.

 

https://biznes.pogonszczecin.pl/funkcjonalnosc-w-kazdych-warunkach/

 

W jakiej formie pracodawca ma powierzyć pracownikowi pracę zdalną – ustna, czy pisemna?
Ustawa nie wskazuje formy polecenia pracy zdalnej. W konsekwencji należałoby uznać, że takie polecenie może zostać wydane w dowolnej formie, również ustnie. W interesie obu stron stosunku pracy (pracownika i pracodawcy) byłoby jednak potwierdzenie faktu polecenia pracy zdalnej (np. pismo skierowane do pracownika, służbowy e-mail).

 

https://biznes.pogonszczecin.pl/praca-zdalna-przeciwdzialanie-covid-19/

Paweł Drąg

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe