Budowa linii 400 kV Krajnik - Baczyna - kolejne pozwolenie

  • 23.03.2020, 17:25
  • Centrum Prasowe Wojewody
Budowa linii 400 kV Krajnik - Baczyna - kolejne pozwolenie
Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc podpisał decyzję zezwalającą na budowę linii 400 kV relacji Krajnik – Baczyna na odcinku od istniejących słupów nr 10 i 517 do granicy gminy Gryfino. Decyzja umożliwia również rozbiórkę jednotorowej linii 220 kV Krajnik – Gorzów na odc. od SE Krajnik do granicy województwa zachodniopomorskiego.

To już trzecie pozwolenie dotyczące budowy linii 400 kV Krajnik-Baczyna. Wcześniej wojewoda zachodniopomorski zezwolił na realizację inwestycji od słupa nr Ko13 do słupa nr My42 na terenie gmin Kozielice i Myślibórz oraz na terenie gminy Gryfino na odcinku od SE Krajnik do istniejących słupów nr 11 i 516.

 

- Linia najwyższego napięcia 400 kV Krajnik – Baczyna zastąpi wyeksploatowaną linię wysokiego napięcia 220 kV Krajnik – Gorzów – mówi wojewoda Tomasz Hinc. – Ta inwestycja pozwoli na zminimalizowanie strat w przesyle energii elektrycznej i zapewni stabilne zasilanie w aglomeracji Szczecina.

Centrum Prasowe Wojewody

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe