Ochrona lasów przed pożarami: Rozpoczęła się akcja bezpośredniej ochrony przeciwpożarowej

  • 22.03.2020, 18:53
  • Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie
Ochrona lasów przed pożarami:  Rozpoczęła się akcja bezpośredniej ochrony przeciwpożarowej Rozpoczęła się akcja bezpośredniej ochrony przeciwpożarowej

Jednym z najistotniejszych elementów systemu zabezpieczenia lasu są stałe punkty obserwacyjne. W tym sezonie na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie będzie pracowało 56 obiektów o wysokości 32 – 60 m wysokości, tj. 40 wyposażonych w kamery i 16 dostrzegalni tradycyjnych z obserwatorem. - To z nich prowadzi się wczesną detekcję lasów przed pożarami. Wieże TV i dostrzegalnie pożarowe pokrywają obszar naszej dyrekcji i zwykle oddalone są od siebie o kilkanaście kilometrów. Położone są one w miejscach zapewniających najlepsze pole widzenia - informuje Andrzej Szelążek, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie.

W każdym z 35 nadleśnictw uruchomione zostały Punkty Alarmowo-Dyspozycyjne, które uzupełniają system przeciwpożarowy lasów. Praca obserwatorów i dyspozytorów to niezwykle odpowiedzialna praca. To od ich pracy zależy bezpieczeństwo naszych lasów. W każdym z nadleśnictw codziennie w gotowości będzie utrzymywanych 35 samochodów patrolowo-gaśniczych, 5 samolotów gaśniczych oraz jeden patrolowy. Dodatkowo w czujności pozostanie blisko 200 leśników. W akcji leśników uczestniczą też strażacy z Państwowych Straży Pożarnych i OSP.

 

Leśnicy apelują o ostrożność podczas pobytu w lesie.

W razie pożaru należy zawiadomić straż pożarną pod nr telefonu 998 lub 112.

 

#stoppożaromtraw

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie

Zdjęcia (1)

Lotnisko RDLP Szczecin Lipki Wielkie

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe