Start pierwszej w Polsce giełdy udziałów w spółkach z o.o.

  • 19.03.2020, 11:22
  • CWA S.A.
Start pierwszej w Polsce giełdy udziałów w spółkach z o.o.
Warszawa, 19 marca 2020 r. Prosta Giełda – czy obrót aktywami wywoła rewolucję na rynku w dobie zmiennych nastrojów inwestycyjnych związanych z Pandemią COVID-19.

Pierwsza w Polsce giełda udziałów w spółkach z o.o. właśnie wystartowała

 

To innowacyjna platforma umożliwiająca inwestycje w nieruchomości oraz udziały w spółkach z o.o.

 

Platforma Prosta Giełda składa się z dwóch modułów: Nieruchomości (dostępna jedynie dla funduszy) oraz Spółki (dostępna dla wszystkich użytkowników). Pierwszy z nich umożliwia zawieranie umów związanych z pierwotnym i wtórnym obrotem e-udziałami w nieruchomościach komercyjnych. Ze względu na dynamicznie zmieniającą się sytuację na rynku nieruchomości moduł ten jest dostępny tylko dla funduszy inwestycyjnych i zostanie udostępniony szerszemu gronu odbiorców po ustabilizowaniu się nastrojów inwestycyjnych związanych z Pandemią COVID-19.

 

Równolegle uruchomiony został drugi moduł Prostej Giełdy obsługujący crowdfunding i pierwszą w Polsce giełdę udziałów w spółkach z o.o.

 

W przeddzień globalnego kryzysu moduł crowdfunding z giełdą udziałów spółek z o.o. to już nie tylko platforma inwestycyjna, ale również narzędzi umożliwiające wsparcie rozwoju polskich przedsiębiorców. Firmy, którym potrzebne jest finansowanie na dokończenie inwestycji , modernizację , przebranżowienie się, aby nadal móc wykorzystywać potencjał budowany przez lata i utrzymać zatrudnienie, stoją teraz przed trudną decyzją co dalej.

 

Crowdfunding z giełdą udziałów to idealne narzędzie, dzięki któremu obywatele/Inwestorzy ze niewielkie kwoty mogą nabyć udziały w spółkach. Dzięki temu Spółki będą mogły działać i rozwijać się w tym trudnym okresie. Inwestorzy staną się współwłaścicielami spółki, której pomogli i okażą wsparcie i zaufanie właścicielom Spółek.

 

 

- Staramy się odpowiedzieć na zapotrzebowanie rynku. Dla inwestorów model standardowego crowdfundingu ma jedną ale za to niebagatelną wadę. Spółka nie ma możliwości zapewnienia wyjścia z inwestycji, a sam crowdfunding udziałowy potocznie nazywany jest „zbiórkami kolekcjonerskimi – mówi Mirosław Januszewski, prezes CWA S.A., większościowego właściciela Prosta Giełda. – postanowiliśmy dostosować do wtórnego obrotu udziałami spółek z o.o. platformę Prosta Giełda. Takie rozwiązanie daje możliwość odzyskania inwestorom wniesionego kapitału a jednocześnie w wiarygodny sposób wyceniać wartość spółki. Należy przy tym pamiętać, że każda inwestycja to ryzyko.

 

Założeniem platformy jest umożliwienie obrotu wtórnego udziałami nie tylko spółkom prowadzącym kampanie crowdfundingowe na Prostej Giełdzie, ale również tym, których udziałowcy są zainteresowani jedynie sprzedażą posiadanych udziałów innym Inwestorom

 

Pierwsze spółki są już dostępne na platformie. Jedną z nich jest Fish Brothers sp. z o.o., do której należy popularna marka Śledzie z Bornholmu. Podmiot, w ramach emisji planuje rozbudować swoją sieć dystrybucji jak również otworzyć pierwszą w Polsce restaurację koncentrującą się na potrawach bazujących na śledziach. Zarząd spółki nie wyklucza, że jeszcze w 2020 r. uruchomi kolejne obiekty w atrakcyjnym modelu franczyzowym. Kolejnym celem spółki jest budowa sieci dostaw produktów seafood bezpośrednio do odbiorców końcowych.

 

 

Serwis dostępny jest pod adresem https://spolki.prostagielda.pl

CWA S.A.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe