Milion złotych od portu na walkę z koronawirusem

  • 18.03.2020, 22:49
  • Centrum Prasowe Wojewody
Milion złotych od portu na walkę z koronawirusem
Milion złotych przekazał Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA w uzgodnieniu z ministrem gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Markiem Gróbarczykiem na walkę z koronawirusem. Pieniądze trafią do dwóch szpitali w Szczecinie: zakaźnego przy ul. Arkońskiej i PSK 1 przy ul. Unii Lubelskiej oraz do koszalińskiego Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Tytusa Chałubińskiego.

Do SPWSZ przy ul. Arkońskiej trafi 500 tys. zł (na ambulans i pompy infuzyjne), do koszalińskiego szpitala – 160 tys. zł (na kardiomonitory), a do szpitala przy ul. Unii Lubelskiej – 360 tys. zł (na respiratory).

 

- Te pieniądze, zgodnie z umową trafią na konkretny sprzęt tak bardzo potrzebny szpitalom w tej chwili – podkreśla wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc – Choć na pierwszej linii walki z koronawirusem są szpitale zakaźne, to pozostałe muszą także zostać wzmocnione. To do nich, w razie wzrostu liczby zachorowań na COVID-19 będą trafiać inni pacjenci, którzy zostaną przekierowani ze szpitali jednoimiennych.

 

- Jako jeden z kluczowych podmiotów w regionie działając zgodnie z ideą społecznej odpowiedzialności biznesu, czujemy się w obowiązku wesprzeć placówki ochrony zdrowia w walce z koronawirusem – podkreśla Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście - Sytuacja jest ekstremalna i wymagająca solidarnego współdziałania instytucji i firm, by przezwyciężyć obecną pandemię. Jesteśmy przekonani, że nowozakupiony sprzęt stanowić będzie znaczące wsparcie dla obdarowanych szpitali w ochronie zdrowia pacjentów teraz i w przyszłości.

 

Wojewoda Tomasz Hinc dodaje, że to nie pierwsze takie działanie firm związanych z Pomorzem Zachodnim – kilka dni temu na przekazanie 430 tys. zł na zakup sprzętu specjalistycznego do wykonywania testów na obecność koronawirusa zdecydowała się także Grupa Azoty. Sprzęt, który zostanie zainstalowany w szpitalu przy ul. Arkońskiej został już zamówiony – czekamy na jego dostawę.

 

- Dziękuję wszystkim darczyńcom za wsparcie – mówi wojewoda Tomasz Hinc – To niezwykle ważne, byśmy teraz działali wspólnie i w jednym celu – ograniczenia pandemii i w trosce o zdrowie nas wszystkich.

Centrum Prasowe Wojewody

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe