Rektor ZUT wysłał gratulacje Oldze Tokarczuk. Noblistka odpowiedziała

  • 17.03.2020, 22:40
  • Mateusz Lipka ZUT w Szczecinie
Rektor ZUT wysłał gratulacje Oldze Tokarczuk. Noblistka odpowiedziała
Polska noblistka Olga Tokarczuk podziękowała prof. Jackowi Wróblowi za list gratulacyjny, który otrzymała od niego tuż po ogłoszeniu decyzji o Nagrodzie Nobla.

Chciałabym serdecznie podziękować za list gratulacyjny, który dostałam od Pana za pośrednictwem mojego wydawnictwa w Krakowie. Jako pisarce jest mi niezmiernie miło czytać tak piękne, ciepłe słowa o mojej twórczości – napisała Olga Tokarczuk.

 

W liście gratulacyjnym adresowanym do Olgi Tokarczuk rektor ZUT zaznaczył, że 10 października 2019 roku to wielki dzień dla polskiej literatury.

 

Znalazła się Pani w gronie wybitnych osobistości, których twórczość została doceniona i zapisała się na kartach historii. Akademia Szwedzka w swoim uzasadnieniu napisała, że otrzymuje Pani Nagrodę Nobla za "narracyjną wyobraźnię, która wraz z encyklopedyczną pasją reprezentuje przekraczanie granic, jako formę życia" – napisał w swoim liście prof. Jacek Wróbel.

 

O Noblu Olga Tokarczuk dowiedziała się w drodze do niemieckiego Bielefeld 10 października 2019 roku. Nagrodę polska pisarka odebrała dwa miesiące później. Ceremonia noblowska odbyła się w gmachu sztokholmskiej filharmonii. Tokarczuk otrzymała literacką Nagrodę Nobla za 2018 rok.

 

Mateusz Lipka ZUT w Szczecinie

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe