Gabloty ogłoszeniowe dają powszechny dostęp do informacji. Gdzie je stosować?

  • 16.03.2020, 12:29
  • Stanisław Razmus
Gabloty ogłoszeniowe dają powszechny dostęp do informacji. Gdzie je stosować? Zdjęcie poglądowe
Każda firma, instytucja publiczna czy placówka oświatowa od czasu do czasu wydaje obwieszczenia, które muszą trafić do wszystkich zainteresowanych. Co prawda w dobie internetu nie jest to trudne, ale wciąż jeszcze dużym powodzeniem cieszą się analogowe nośniki informacji, takie jak gabloty ogłoszeniowe. Można spotkać je w wielu lokalizacjach i zwykle umieszczone są w widocznym z daleka miejscu. Zastanawiasz się, czy gablota na ogłoszenia sprawdzi się także u Ciebie? Zapraszamy do przeczytania poniższego artykułu – on rozwieje Twoje wątpliwości.

Korytarze szkół: miejsce, gdzie komunikat musi dotrzeć do setek osób

 

Kiedy z ważną informacją muszą zapoznać się wszyscy uczniowie i nauczyciele, kadra kierownicza szkoły ma dwa wyjścia: zebrać wszystkich na specjalnym apelu albo... wywiesić ogłoszenia na korytarzach. Trudno się dziwić, że większość dyrektorów wybiera to drugie rozwiązanie. Jest ono bowiem logistycznie prostsze i łatwiej zminimalizować ryzyko, że ktoś będzie nieobecny i nie usłyszy informacji. Doskonałym rozwiązaniem są tutaj trwałe i bezpieczne gabloty ogłoszeniowe. W nich komunikat może znajdować się przez dłuższy czas, dzięki czemu wszyscy zainteresowani zdążą się z nim zapoznać. A czego mogą dotyczyć informacje wywieszane w gablotach? Na przykład skróconych lekcji, zastępstw czy organizowanych przez szkołę wydarzeń.

 

Profesjonalne gabloty ogłoszeniowe sprawdzą się też w urzędach czy teatrach

 

Również instytucje publiczne nie mogą obejść się bez miejsc, w których da się wywiesić ogłoszenie dostępne dla wszystkich zainteresowanych. Dlatego na korytarzach muzeów, teatrów, bibliotek, galerii czy urzędów spotyka się tak wiele tablic i gablot ogłoszeniowych. Duży udział ma tutaj chociażby firma Omega System, która zaopatruje organizacje użyteczności publicznej w materiały potrzebne do eksponowania ogłoszeń i obwieszczeń. Dzięki zawieszeniu gabloty na ścianie uczęszczanego korytarza istnieje duża szansa, że z zamieszczoną w niej treścią zapoznają się wszystkie przechodzące osoby. To doskonałe miejsce na zaprezentowanie aktualnego repertuaru i nadchodzących wydarzeń, a także na uwidocznienie regulaminu danej placówki. W urzędach gmin czy miast gablota informacyjna przyda się natomiast jako tło dla istotnych dla mieszkańców komunikatów.

 

Twoja firma także potrzebuje tablicy ogłoszeniowej. Dowiedz się, dlaczego

 

Miejscem, w którym przydają się gabloty ogłoszeniowe, jest też niejeden zakład pracy. Mimo, że dziś większość informacji przesyła się za pomocą maili czy internetowych komunikatów, to tradycyjne formy kontaktu z podwładnymi wciąż cieszą się takim samym powodzeniem wśród szefów. Tablice czy wspomniane już gabloty od Omega System, są idealnym tłem dla dokumentów dotyczących organizacji pracy w danym zakładzie, regulaminów albo obowiązujących zasad BHP. Oprócz gabloty ogłoszeniowej warto na ścianie umieścić także tablicę korkową, na której pracownicy będą mogli zawieszać swoje prywatne ogłoszenia.

Stanisław Razmus

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe