Dom Studencki nr 3 przekazany do dyspozycji Wojewody Zachodniopomorskiego

  • 14.03.2020, 11:37
  • Mateusz Lipka ZUT w Szczecinie
Dom Studencki nr 3 przekazany do dyspozycji Wojewody Zachodniopomorskiego
Prosimy wszystkich mieszkańców Domu Studenckiego nr 3 o jego opuszczenie i udanie się do stałego miejsca zamieszkania.

Osoby, które nie mogą tego zrobić z powodu np. stałej pracy zostaną zakwaterowane w innych akademikach. Jednocześnie informujemy, że zostaną utworzone specjalne depozyty, gdzie będzie można umieścić rzeczy osobiste. Kierownictwo Domu Studenckiego nr 3 wyda wszystkim mieszkańcom kartony do spakowania rzeczy osobistych.

Rzeczy osobiste mieszkańców, którzy wcześniej opuścili akademik zostaną spakowane w obecności komisji, podpisane i zaniesione do depozytu. Wśród członków komisji będzie przedstawiciel z ramienia Parlamentu Samorządu Studentów ZUT.

 

Studenci, którzy opuszczą akademik będą zwolnieni z opłat. Dziękujemy wszystkim studentom za przyjęcie tej decyzji ze zrozumieniem.

 

Wyjaśnienie decyzji dot. tymczasowego opuszczenia Osiedla Studenckiego ZUT

Szanowni Państwo,

w związku z pytaniami dotyczącymi konieczności czasowego wyjazdu studentów ZUT z Osiedla Studenckiego na okres zawieszenia zajęć dydaktycznych wyjaśniamy, że decyzja ta jest podyktowana troską o zdrowie naszych studentów.

 

Prawie 3 tysiące studentów ZUT mieszka na terenie Osiedla Studenckiego. Sytuacja ta sprawia, zgodnie z opinią lekarzy, zwielokrotnione ryzyko zarażenia koronawirusem, co w konsekwencji spowodowałoby konieczność wprowadzenia przymusowej kwarantanny dla dużej liczby osób.

 

Decyzja władz uczelni wychodzi naprzeciw stale rosnącemu zagrożeniu epidemiologicznemu i jest podyktowana oficjalnym zaleceniem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

https://www.gov.pl/web/nauka/zalecenia-dla-studentow-i-doktorantow-dotyczace-domow-studenckich?fbclid=IwAR3Zr9GyhJnBAXRV53UOoNknuBOvoGea7iG8PVA-9JOjFNZd2qbJdXirXkU.

Zapewniliśmy zakwaterowanie tym studentom (w tym obcokrajowcom), którzy nie mogą (z różnych względów) opuścić akademika.

 

Dziękujemy wszystkim studentom za przyjęcie tej decyzji ze zrozumieniem. Przepraszamy całą społeczność akademicką za utrudnienia wynikające z powodu wydanego zarządzenia.

Mateusz Lipka ZUT w Szczecinie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe