75 lat Polskich Gryfic

  • 09.03.2020, 13:51
  • str
75 lat Polskich Gryfic
W piątek 6 marca w Gryficach odbyły się uroczystości związane z 75. rocznicą polskości Gryfic. Zgodnie z tradycją delegacje władz samorządowych, instytucji, organizacji społecznych i politycznych złożyły wiązanki kwiatów przed pomnikiem wdzięczności na Placu Zwycięstwa oraz pod tablicą pamiątkową na ścianie GDK w Gryficach.

Druga część uroczystości odbyła się w kawiarence GDK. Wśród przybyłych gości znaleźli się Burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł, Przewodnicząca Rady Powiatu Agnieszka Mackojć, Wicestarosta Powiatu Gryfickiego Waldemar Wawrzyniak, Przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Kaszlej, Komendanci Powiatowi – Policji ins. Krzysztof Boguszewicz i PSP mł.bryg. Andrzej Gołdyn, Nadleśniczy Nadleśnictwa Gryfice Wojciech Pietrzak, a także pracownicy Urzędu Miejskiego w Gryficach przedstawiciele związków emerytów, Sybiraków, Inwalidów Wojennych, poszkodowanych przez III Rzeszę, związków Żołnierzy Wojska Polskiego kół: nr 24 i 35 placówek oświatowych.

Po okolicznościowych wystąpieniach burmistrza Gryfic Andrzeja Szczygła i wicestarosty Waldemara Wawrzyniaka wiceprezes Związku Komabatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Gryficach Roman Podmokły poinformował o odznaczeniu medalami Związku Komabatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych   Marii Chyła i Mieczysława Marcinkowskiego – odznaczenia wręczyła Prezes Zwiąku Krystyna Górska i Roman Podmokły.W części artystycznej w patriotycznym repertuarze wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Gryficach – pod opieką Renaty Zborowskiej.

Okolicznościowy wykład na temat dawnej i najnowszej historii Pomorza Zachodniego i Gryfic wygłosił Jan Laskowski – nauczyciel ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Gryficach.

Po części oficjalnej uczestnicy spotkania jeszcze długo dyskutowali o historycznych uwarunkowaniach przy kawie i słodkim poczęśtunku.

str

Zdjęcia (36)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe