Weekend z fruwającym "Mondo" Duplantisem

  • 10.03.2020, 09:04
  • MAC
Weekend z fruwającym "Mondo" Duplantisem
Dużo wydarzyło się ostatnio w działalności Mokasyna. Nie o wszystkim jesteśmy w stanie informować, ale warto wrócić do wydarzeń które miały miejsce tydzień przed Halowymi Mistrzostwami Polski, a w których to wydarzeniach brały udział nasze zawodniczki. Mowa tu o toruńskim mitingu Copernicus Cup zaliczanym do cyklu World Athletics Indoor Tour oraz rozgrywanym dzień później Ogólnopolskim Halowym Mitingu LA.

Pierwszy z nich w którym nasi wzięli udział jako widzowie - Copernicus Cup, był rekordowy pod wieloma względami. Pełna hala z żywiołowo reagującą, wspaniałą publicznością. Do tego rekordy świata z niesamowitym 6.17 w skoku o tyczce Armanda „Mondo” Duplantisa ze Szwecji oraz halowym rekordem świata juniorek 4:01.79 Hailu Lemlem z Etiopii, ponadto cztery rekordy kontynentu oraz 10 rekordów krajów (w tym 51,37 na 400 metrów Justyny Święty Ersetic).
To było WIELKIE SPORTOWE WYDARZENIE, które na długo zostanie w pamięci i które mocno zmotywowało startujące dzień później nasze zawodniczki. Efektem było dobre 5.39 w skoku w dal i 9,16 w biegu na 60 metrów przez płotki Edyty Bielskiej, rekord Aśki Bujarowicz w pchnięciu kulą i wyrównany rekord w skoku wzwyż Julii Sysik.

MAC

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe