"Wiosna oczami muzyki" w GDK

  • 07.03.2020, 21:57
  • Gryficki Dom Kultury
"Wiosna oczami muzyki" w GDK Plakat...
Gryficki Dom Kultury zaprasza na koncert pt. "Wiosna oczami muzyki" w wykonaniu Jugendchor des Goethe-Gymnasiums Schwerin i uczennic klasy wokalu i fortepianu Ogniska Muzycznego GDK

Ogniska Muzycznego GDK, który odbędzie się 12 marca o godz. 18:00 w sali widowiskowej Gryfickiego Domu Kultury. Wstęp wolny.

„Jugendchor des Goethe-Gymnasiums Schwerin‟ („Chór młodzieżowy Musikgymnasium Schwerin”) kontynuuje muzyczną tradycję już ponad 60 lat. Chór założony przez Heinricha Wieberneita w 1959 roku stał się wkrótce jednym z najlepszych chórów młodzieżowych byłej NRD. Zespół był wielokrotnie zapraszany do udziału w kilku festiwalach muzycznych i produkcjach telewizyjnych. Zdobył wiele nagród na konkursach krajowych i międzynarodowych.

Od 2015 roku chór młodzieżowy śpiewa pod kierownictwem artystycznym dr. Daniela Ortuño-Stühringa oraz repertuaru i asystenta chórmistrza Annegret Neubert.Jego repertuar obejmuje utwory chóralne z czterech stuleci, a także pieśni ludowe, duchowe i piosenki pop.

Dr Daniel Ortuño -Stühring urodził się w 1979 roku w Bremie w Niemczech.

Studiował muzykę szkolną, muzykę kościelną i niemiecką w „Hochschule für Musik und Theater” w Hanowerze w Niemczech w latach 1999–2005.

Doktorat z muzykologii ukończył w „Christus-Oratorios” Franza Liszta, Friedricha Kilona, Antona Rubinsteina i Feliksa Draeseke w „Institute of Musicology” w Weimarze-Jenie w 2009 roku.

Od 2015 r. Pracuje jako nauczyciel muzyki, języka niemieckiego i jako dyrygent chóru „Jugendchor” w „Musikgymnasium Schwerin”.

Gryficki Dom Kultury

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe