Malowane kroniki Pomorza

  • 08.03.2020, 21:43
  • Daniel Źródlewski
Malowane kroniki Pomorza Malowane kroniki Pomorza - konkurs dla uczniów
Konkurs dla uczniów szkół podstawowych

Dla wyobraźni, zwłaszcza dziecięcej, nie istnieją granice czasu ani przestrzeni. Tym bardziej
w muzeum, w którym niemożność bezpośredniego kontaktu z dawnymi faktami i zjawiskami zwiedzający zastępuje kontaktem z pozostałościami po tych wydarzeniach.

Gdy oglądamy przedmioty i odczytujemy z nich treść – to, jak wyglądają, czym są, o czym świadczą – tworzymy własny, tylko częściowo uniwersalny, obraz jakiejś historii.

Dlatego proponujemy sprawdzian dla wyobraźni na podstawie okruchów przeszłości, czyli eksponatów z wystawy Najstarsze karty z dziejów Szczecina. Mamy nadzieję, że zgromadzone na niej przedmioty ożyją w rysunkach dzieci, przedstawiających dawną rzeczywistość. Zadaniem uczestników konkursu będzie przedstawienie w formie plastycznej jednego dnia z życia ludzi mieszkających w Szczecinie między umownym 718 a 1243 rokiem. W pracach wśród bohaterów lub w scenerii wydarzeń muszą się pojawić artefakty z muzealnej ekspozycji (przedmioty codziennego użytku, broń, narzędzia, elementy stroju itp.). Celem konkursu jest zachęcenie najmłodszych mieszkańców Szczecina do poznawania jego najstarszych dziejów, rozwijanie wyobraźni historycznej oraz kształtowanie umiejętności odczytywania znaczenia artefaktów archeologicznych. Chętnym proponujemy lekcję w sali wystawowej.Jury weźmie pod uwagę zgodność treści z wiedzą historyczną oraz technikę, oryginalność i pomysłowość wykonania pracy konkursowej.

__________________________________________________________


Na prace, opatrzone imieniem i nazwiskiem autora oraz numerem telefonu kontaktowego opiekuna, czekamy do 16 marca 2020 roku pod adresem:

Muzeum Narodowe w Szczecinie
Dział Edukacji
ul. Wały Chrobrego 3
70-500 Szczecin

z dopiskiem: Malowane kroniki Szczecina. Obrazki z najdawniejszych dziejów


Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 3 kwietnia 2020 w Muzeum Narodowym w Szczecinie, Muzeum Historii Szczecina, ul. Mściwoja II 8.

Koordynatorka konkursu: Ewa Kimak
tel. (+48) 91 4315 278
[email protected]

 

REGULAMIN i więcej informacji

Daniel Źródlewski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe