Edyta Bielska Wicemistrzynią Polski !!!

  • 03.03.2020, 20:29
  • MAC
Edyta Bielska Wicemistrzynią Polski !!!
Pięć płotczanek w mistrzostwach !!!

     Znakomicie spisały się zawodniczki „Mokasyna” Płoty podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych i Juniorów. W zawodach które odbyły się w Arena Toruń trzy z nich: Edyta Bielska, Joanna Bujarowicz i Paulina Zdzięborska wystąpiły w niezwykle trudnym pięcioboju, natomiast Zofia Bątkiewicz wystartowała w biegu na 200 metrów.  Ponadto wychowanka klubu - Nicola Balon wystartowała (w barwach ZLKL Zielona Góra) w biegu na 60 metrów. Tylu płotczanek w Mistrzostwach Polski nie było jeszcze nigdy.

   Oczywiście największe oczekiwania związane były z Edytą Bielską. Czterokrotna medalistka Mistrzostw Polski, reprezentantka kraju była jedną z głównych pretendentek do medali, choć nie wszyscy wiedzieli że jej przygotowania w ciągu ostatniego miesiąca bardzo utrudniała poważna kontuzja ręki.

Edyta nie zawiodła - zdobyła srebrny medal i tytuł Wicemistrzyni Polski, i po raz kolejny potwierdziła przynależność do najlepszych w kraju. W drodze do wicemistrzostwa kraju ustanowiła trzy kolejne rekordy klubu (w skoku wzwyż, w skoku w dal i oczywiście w pięcioboju – 3619 punktów ) oraz cztery rekordy „życiowe”.

Ale po kolei.

Początek zmagań wieloboistek to bieg na 60 m przez płotki. Zawodniczka „Mokasyna” rozpoczęła go znakomicie - pierwsze trzy płotki płynnie, wyjście na prowadzenie i… zahaczony czwarty płotek, piąty pokonany na rozpędzie. Trzecie miejsce z niezłym czasem 9,23 ale i duży niedosyt oraz złość bo naprawdę  mogło być dużo, dużo lepiej.

Pomimo kontuzji i trochę pechowego biegu, w następnych konkurencjach Edzia pokazała charakter prawdziwej fajterki. W drugiej konkurencji wielobojowej – skoku wzwyż – piękne, rytmowe  bieganie po rozbiegu, niezłe „układanie” się nad poprzeczką – w efekcie drugie miejsce i  nowy znakomity rekord klubu 164 cm. To już trzeba trochę skakać!.                                                                    

W trzeciej konkurencji – pchnięciu kulą 4kg – usztywnianie i po raz pierwszy od miesiąca próby pchania silniejszą, prawą ręką. Wynik  - 9.41 daleki od „życiówki”  i duża strata punktowa ale też w zaistniałej sytuacji  duże osiągnięcie i wszystko co dało się „wydusić”.                                                                                                                                        

Sesja popołudniowa to już prawdziwy popis podopiecznej Szymona Keclera. Zaczęło się od zwycięstwa w skoku w dal z nowym fantastycznym rekordem klubu 5.74. W trzeciej próbie wreszcie wszystka zagrało i wynik Edzi który dał awans na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej (w konkursie skoku dałby on brązowy medal). Ostatnia konkurencja –  bieg na 800 metrów to pewne zwycięstwo w swojej serii z nowym rekordem życiowym 2.28,48. Końcowy rekordowy wynik w wieloboju to 3619 punktów (poprawa o 127 punktów) i piąty medal Mistrzostw Polski na koncie.

Pierwsza trójka mistrzostw przedstawia się następująco:

  1. Słocka Julia   - AZSAWF Warszawa  (3686 pkt.)
  2. Bielska Edyta   - MLUKS Mokasyn Płoty (3619 pkt.
  3. Sura Kornelia   - ALKS AJP Gorzów Wlkp. (3506 pkt.)

 

    Oczekiwania wobec debiutujących w wieloboju Joanny Bujarowicz i Pauliny Zdzięborskiej były zupełnie inne. Dziewczyny miały go ukończyć, powalczyć o „życiówki” oraz nabrać tzw. doświadczenia. I te oczekiwania spełniły.

Rywalizację rozpoczęły bardzo bobrze – w biegu płotkarskim znacząco poprawiły swoje dotychczasowe osiągnięcia. Wynik 9,65 Pauliny i 9,68 Asi to naprawdę dobre rezultaty. W skoku wzwyż także było bardzo dobrze i także rekordowo – Paulina skoczyła bowiem152 a Aśka 143 centymetry. Pchnięcie kulą to wprawdzie prawdziwa „kula u nogi” naszych zawodniczek ale i tutaj Paulina poprawiła się na 8,18.

W skoku w dal kolejna „życiówka” Zdzięby – 4.83 i solidne 4.74 Aśki. Kończący bieg na 800 metrów to rekordowa Aśka (2.45,34) i wywracająca się Paulina.

Ostatecznie po całodniowych zmaganiach dziewczyny dołączyły do zaszczytnego grona wieloboistek. Paulina uzyskując 2710 punktów zajęła 12, a Asia z 2662 punktami  13 miejsce.

   Oczekiwania wobec debiutującej w zawodach tej rangi Zofi Bątkiewicz były podobne jak względem młodych wieloboistek. Zośka miała powalczyć o „życiówkę” i nabrać tzw. doświadczenia. I te oczekiwania spełniła. W toruńskiej hali ustanowiła  rekord życiowy (28,73) i wywalczyła 29 miejsce.

    Dla Nicoli Balon był to drugi start w Mistrzostwach Polski. We wrześniu w Tarnowie w biegu na 100 metrów wywalczyła 9 miejsce wśród młodziczek. W Toruniu , już jako juniorka młodsza i w barwach nowego klubu powtórzyła to osiągnięcie w biegu na 60 metrów.  W biegu eliminacyjnym uzyskała 8,19 i awans do finału B, a w nim ustanowiła nowy rekord życiowy - 8,09.

         
Serdecznie gratulujemy zawodniczkom oraz trenerom. Medal Mistrzostw Polski ,wysokie lokaty, 3 rekordy klubu i 15 rekordów życiowych na docelowej imprezie to duże osiągnięcie….. no i super promocja Gminy Płoty i Powiatu Gryfickiego.

Nasze dziewczyny ponownie pokazały, że trenując na co dzień w Płotach czy Gryficach też można osiągać niezłe wyniki.

MAC

Zdjęcia (16)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe