XIX Sesja Rady Miejskiej w Gryficach

  • 27.02.2020, 11:17
  • str
XIX Sesja Rady Miejskiej w Gryficach
We wtorek 25 lutego obradowała XIX Sesja Rady Miejskiej w Gryficach. Po wstępnych formalnościach proceduralnych związanych z rozpoczęciem Sesji i przyjęciem porządku obrad Sesję zdominowały decyzje personalne.

Na wstępie, na wniosek radnego Leszka Droździela przeniesiono na początek obrad punkt porządku z wnioskiem o odwołanie z funkcji Przewodniczącego Rady Miejskiej Krzysztofa Tokarczyka.

W głosowaniu tajnym większością 11 do 10 głosów radni uchwałę przyjęli. W tej sytuacji padła propozycja powołania nowego przewodniczącego, również w tajnym głosowaniu na Przewodniczącego Rady Miejskiej w Gryficach powołany został Tomasz Kaszlej. Powołano też drugiego wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej – wybrany został Wiesław Asztel.

Przechodząc do przedstawionych projektów uchwał Rada podjęła trzy kolejne uchwały dotyczące przyznania dofinansowania parafii, gryfickiej parafii p.w. NSPJ przyznano z budżetu gminy 56.250 złotych na wykonanie 30 ławek do kościoła, parafii w Świeszewie 14.547 złotych na dezynsekcję kościoła w Ościęcinie oraz 23.913 złotych na malowanie elewacji i wieży kościoła w Świeszewie wszystkie te dotacje stanowią wartość 75% ogólnego nakładu na każdy projekt.

Radni zmienili treść uchwały nr XX/216/2000 z 24 października 2000 roku w sprawie ustalenia wysokości diet w formie ryczałtu oraz zwrotu kosztów podróży dla radnych Gminy Gryfice wprowadzając zapis, że dieta będzie radnym wypłacana niezależnie od tego czy będą uczestniczyli w pracach rady, czy też będą nieobecni.

W trakcie obrad przyjęto też Gminny Program Wspierania Rodziny na lata 2020-2022, przyjęto założenia wieloletniego programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem Gminy Gryfice na lata 2020-2024, dokonano zmian w budżecie gminy na rok 2020 oraz podjęto kilka uchwał o wyrażeniu zgody na zbycie w drodze przetargu nieruchomości stanowiących własność gminy.

str

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe