XXI Sesja Rady Powiatu Gryfickiego

  • 28.02.2020, 10:06
  • str
XXI Sesja Rady Powiatu Gryfickiego
W czwartek, 27 lutego odbyła się kolejna Sesja Rady Powiatu Gryfickiego. Zaczęło się od napiętej atmosfery jaką wniosła delegacja Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rewalu. Powodem był planowany punkt porządku obrad w którym planowano rozpoczęcie procedury likwidacjo ośrodka. W trakcie Sesji nie zabrakło też decyzji personalnych.

Na wstępie, na wniosek starosty Ryszarda Chmielowicza „zdjęła” z porządku obrad punkt dotyczący likwidacji MOW w Rewalu. Uzasadniając swój wniosek starosta podkreślił, że Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Rewalu w obecnej siedzibie generuje nadmierne do swojej funkcji koszty. Związane jest to głównie z dekapitalizacją i niedostosowaniem do aktualnych potrzeb obiektu w którym ośrodek funkcjonuje. Ze społecznego punktu widzenia likwidacja ośrodka nie jest najlepszym rozwiązaniem, propozycja starostwa jest taka aby dać sobie rok na znalezienie nowej, bardziej adekwatnej lokalizacji i przeniesienie ośrodka w nowe miejsce.

W takcie procedowania zmian w budżecie powiatu „nie mogło zabraknąć kąśliwych uwag pod adresem zarządu powiatu ze strony radnych Stanisława Hołubczaka i Grzegorza Burczy, proponowane uchwały zostały przyjęte.

Najważniejsza ze spraw personalnych to powołanie na stanowisko Skarbnika Powiatu Gryfickiego Zofii Oświęcimskiej z Rewala. Pełniąca od wielu lat funkcję skarbnika Grażyna Obrębska – Starzec kilka tygodni temu przeszła na emeryturę, ale zgodziła się na prowadzenie finansów powiatu do czasu znalezienia na to stanowisko nowej, spełniającej warunki osoby.

Rezygnację z członkostwa w komisji skarg i wniosków złożyli radny Stanisław Hołubczak i jej przewodniczący Marek Gołuchowski – rezygnacje zostały przyjęte.

Na wniosek grupy radnych podjęto uchwałę o odwołaniu z funkcji wiceprzewodniczącej Rady Powiatu Gryfickiego Joanny Duzinkiewicz i tę funkcję powierzono Markowi Gołuchowskiemu.

str

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe