„Przystań na chwilę” wernisarz w Galerii i Muzeum BRAMA

  • 29.02.2020, 21:51
  • Gryficki Dom Kultury
„Przystań na chwilę” wernisarz w Galerii i Muzeum BRAMA
Gryficki Dom Kultury zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa uczestników "Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Gryficach” pt. „Przystań na chwilę”. Wernisaż odbędzie się 5 marca 2020 r. godz. 17:00 w Muzeum i Galeria „Brama” w Gryficach. Wystawa czynna przez marzec 2020 r.

KILKA SŁÓW O NAS

Grupa malarstwa Stowarzyszenia UTW Gryfice pod opieką Moniki Artiuch istnieje od 2015 roku. Od 5. lat liczebność grupy wciąż wzrasta. Zaczęło się od 2. studentów na pierwszych zajęciach. Dzisiaj liczy 15 osób.

Główną misją grupy jest spędzanie miło czasu w gronie osób pragnących rozwijać swoją pasję. Celem grupy jest zdobywanie wiedzy i praktyki z dziedziny sztuk plastycznych, szczególnie rysunku i malarstwa. W tym zakresie realizowane są tematy związane z kompozycją, perspektywą, gamą kolorystyczną,formą obrazu z podkreśleniem znaczenia środków ekspresji artystycznej. Podejmujemy różne techniki rysunkowe: ołówek, węgiel, sangwina, rapitograf, pastele, kredki oraz malarskie:akryle, akwarele. Inspiracją jest przyroda, martwa natura, podstawowa wiedza o kanonie portretu.

Każdy rok akademicki kończymy wernisażem naszych prac w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gryficach. Wystawiamy także swoje prace na festynach, wigilii miejskiej (np. malowane akrylami bombki; malowanie na podobraziach obrazków z motywem bohaterów bajek jako prezenty w ramach akcji "Serce plus święta").

Pragniemy w dalszym ciągu nieustannie poznawać zasady rysunku i malarstwa, bowiem pomagają one stworzyć harmonijny obraz. Udowadniamy, że każda chwila jest dobra, aby podjąć decyzję o rozwoju plastycznym.

Monika Artiuch

Gryficki Dom Kultury

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe