Dwa zachodniopomorskie szpitale w stanie podwyższonej gotowości

  • 29.02.2020, 10:40
  • Centrum Prasowe Wojewody Zachodniopomorskiego
Dwa zachodniopomorskie szpitale w stanie podwyższonej gotowości
Wojewoda zachodniopomorski nałożył dziś na dwa zachodniopomorskie szpitale, w których znajdują się oddziały leczenia chorób zakaźnych, obowiązek pozostawania w stanie podwyższonej gotowości do odwołania.

„W związku z zagrożeniem pojawienia się koronawirusa COVID-19 na terenie województwa  zachodniopomorskiego i koniecznością zapewnienia miejsca do leczenia pacjentów zakażonych wirusem, w celu podjęcia skutecznych działań mających na celu udzielenie pomocy medycznej (świadczeń zdrowotnych) osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego, na podmiot leczniczy wydaje się obowiązek pozostawania w stanie podwyższonej gotowości” - czytamy w decyzji wojewody podpisanej dziś po południu.

 

Podobne decyzje, na podstawie art. 30 ust.2 i 3 ustawy z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym (Dz. U. z 2019 r. poz. 993), w drodze decyzji administracyjnej wydali wojewodowie na terenie całego kraju.

 

Obowiązek pozostawania w stanie podwyższonej gotowości dotyczy następujących podmiotów leczniczych na terenie naszego województwa:

- Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony w Szczecinie

- Szpital Wojewódzki im. M. Kopernika w Koszalinie

 

Premier Mateusz Morawiecki poinformował dziś, że uruchomił 100 mln zł, o które - za pośrednictwem wojewodów - będą mogły starać się szpitale. Środki są przeznaczone na zabezpieczenie i przygotowanie placówek do ewentualnej epidemii nowego wirusa.

 

Przypominamy, że wszystkie niezbędne informacje, dotyczące tego, jak zachowywać się w sytuacji zagrożenia koronawirusem znajdują się na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

Informacje można też znaleźć na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego: https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/ , Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie http://wsse.szczecin.pl/koronawirus-aktualnosci/ oraz Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego: http://www.szczecin.uw.gov.pl/?type=article&action=view&id=11682

 

Przypominamy także numer całodobowej infolinii NFZ o koronawirusie: 800 190 590

Na ten moment nie został potwierdzony żaden przypadek zarażenia koronawirusem na ternie województwa zachodniopomorskiego.

 

 

Centrum Prasowe Wojewody Zachodniopomorskiego

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe