MF przypomina – do 2 marca 2020 r. złóż PIT-28

  • 28.02.2020, 09:04
  • Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie
MF przypomina – do 2 marca 2020 r. złóż PIT-28
• 2 marca br. mija termin złożenia PIT-28. • Zeznanie można złożyć poprzez usługę Twój e-PIT, e-Deklaracje lub papierowo w urzędzie skarbowym. • W usłudze Twój e-PIT podatnik powinien samodzielnie zaakceptować PIT-28, nie zostanie on automatycznie zaakceptowany.

Przypominany, że zeznanie PIT-28 należy złożyć do 2 marca br. (poniedziałek). Zeznanie to podatnik znajdzie również w usłudze Twój e-PIT, przy czym po uzupełnieniu zeznania powinien samodzielnie je zaakceptować, bowiem nie zostanie ono automatycznie zaakceptowane.

Zeznania PIT-28 są dostępne dla osób, które w ubiegłym roku uzyskały przychody m.in.
z umów najmu, dzierżawy lub innych umów o podobnym charakterze, a także ze sprzedaży przetworzonych produktów roślinnych i zwierzęcych.

Podatnik PIT-28 wypełnia zeznanie indywidualnie. Składając go nie może skorzystać
z preferencji podatkowych, takich jak wspólne rozliczenie z małżonkiem lub jako rodzic samotnie wychowujący dziecko.

Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe