15 lat z Karawaną Kultury, jedziemy dalej

  • 25.02.2020, 18:30
  • Fundacja Benefis
15 lat z Karawaną Kultury, jedziemy dalej Music Islands Open Karawana Kultury
W sobotę 22 lutego w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach odbył się kolejny konkurs artystyczny ”Music Islands Open” w ramach XVI Międzynarodowej ”Karawany Kultury”.

W roku 2019 ”Karawana Kultury” miała jubileusz 15-lecia. To były 15 wspaniałych lat wypenionych koncertami, spotkaniami, konkursami i warsztatami. 15 lat niesamowitych wrażeń dla miłośników muzyki, śpiewu, tańca i teatru, prawdziwy kalejdoskop talentów. Oczywiście, ”Karawana Kultury” idzie dalej, rozwija się, nabiera nowych barw wspierając twórczość zespołów dorosłych i dziecięcych.

Każde wydarzenie ”Karawany Kultury” promuje Pomorze Zachodnie, jego kulturę, historię i atrakcje turystyczne na szczeblu międzynarodowym a jednocześnie daje możliwość gościom i mieszkańcom miast i miejscowości województwa zachodniopomorskiego poznać kulturę innych krajów, z których przyjeżdżają uczestnicy.

Wszystko to stało się możliwym dzięki wieloletniej współpracy i wsparciu władzy lokalnej, placówek kultury i oświaty, chęci udziału w ”Karawanie Kultury” lokalnych zespołów i zmotywowanych instruktorów. Są też bardzo aktywne zagraniczne szkoły sztuki, które od wielu lat biorą udział w różnych edycjach festiwalu-konkursu. Zaangażowanym osobom i instytucjom organizatorzy wręczyli specjalne podziękowania i pamiątkowe medale.

 

W tym konkursie ”Music Islands Open” wzięli udział utalentowani młodzi artyści z Malty, Ukrainy, Kazachstanu, Niemiec oraz różnych miast i miejscowości Polski (Stypułów, Nowe Miasteczko, Borów Wielki, Chojna, Świdwin, Międzyrzecz, Skwierzyna, Świebodzin, Deszczno, Wolin, Żory, Częstochowa). Dzieci i młodzież (14 grup tanecznych, 36 solistów i duety) wystąpili w nominacjach: muzyka instrumentalna, show muzyczne, wokal, taniec. Najmłodsi uczestnicy mieli po 4 lata, ale poziom wykonawców był bardzo wysoki.

Międzynarodowe jury przyznało wiele nagród i wyróżnień. Grand Prix - nagrodę główną festiwalu, otrzymał zespół Studio Tańca Nowoczesnego BE FREE z Ukrainy (miasto Irszawa, kierownik artystyczny Zwienisława Czornak).

 

Już w marcu do Międzyzdrojów przyjeżdżają zespoły z Niderlandów, Malty, Białorusi, Łotwy, Indonezji i Polski. Zapraszamy na koncert 21.03 do Międzynarodowego Domu Kultury, wstęp wolny.

 

 

Fundacja Benefis, Wolin

Foto Robert Tomasz Zięba

 


 

FOUNDATION BENEFIS - PREMIERE OF IDEAS:

Culture, Education, Sport and Business

International Culture Caravan

[email protected]

Fundacja Benefis

Zdjęcia (18)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe