TOK zaprasza na otwarcie wystawy…

  • 24.02.2020, 20:10
  • TOK
TOK zaprasza na otwarcie wystawy…
Malarstwo na szkle Leszka Króla w Galerii Feininger

Leszek Król – ur. 5 stycznia 1948 roku. Liceum Pedagogiczne ukończył w Kamieniu Pomorskim. Wykształcenie zdobywał w Studium Nauczycielskim w Gdańsku Oliwie, Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku, Studium Podyplomowym UMCS w Lublinie.

Pierwszą pracę podjął jako nauczyciel w Szkole Podstawowej w Niemicy. Jego kariera zawodowa związana była  z Kamieńskim Domem Kultury, Szkołą  Podstawową we Wrzosowie. Pracując  jako metodyk plastyki w ODN Szczecinie uczestniczył w pracach Ogólnopolskiego Zespołu Nauczycieli Nowatorów. W Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Szczecinie uczył  głównego przedmiotu zawodowego ( GPZ). W okresie tym brał udział w pracach Zespołu Naukowego Psychologii Twórczości przy UMCS w Lublinie, a następnie Zespołu Naukowego Pedagogiki Artystycznej  Uniwersytetu  M. Kopernika w Toruniu. 

Prace malarskie prezentowane w Galerii Feininger  to efekt ostatnich kilku lat pracy artystycznej Leszka Króla.

TOK

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe