„Nazywam się Miliard” - protest w formie tańca

  • 13.02.2020, 20:21
  • Gryficki Dom Kultury
„Nazywam się Miliard” - protest w formie tańca
Po raz ósmy na świecie, po raz ósmy w Polsce i po raz siódmy w Gryficach akcja, która wyzwala nieprawdopodobną energię, daje siłę do działania, czyli protest w formie tańca Nazywam się Miliard/ One Billion Rising!

One Billion Rising to: - globalny protest; - zaproszenie do tańca; - wezwanie do mężczyzn i kobiet, by odmówili wspierania status quo póki gwałt i kultura gwałtu nie odejdą w przeszłość; - akt solidarności, - unaoczniający kobietom powszechność ich walki i ich siłę w liczbach; - odmowa zaakceptowania przemocy wobec kobiet i dziewcząt jako zgodnych z koleją losu; - nowa epoka i nowy sposób bycia.

W tym roku tańczymy i domagamy się po raz kolejny i będziemy domagać się do skutku zmiany definicji gwałtu w polskim prawie. „Tylko TAK oznacza zgodę. Seks bez zgody to gwałt”.

W tym roku tańczymy i protestujemy również przeciwko szeroko rozumianej przemocy – fizycznej, seksualnej, psychicznej, symbolicznej i instytucjonalnej.

 

14 LUTEGO 2020 r. O GODZ. 15,30 W GRYFICACH NA PLACU ZWYCIĘSTWA TAŃCZYMY I PROTESTUJEMY

ZAPRASZAMY – RAZEM WSPIERAJMY AKCJĘ BEZ WZGLĘDU NA WIEK I PŁEĆ GDYŻ PROBLEM DOTYCZY NAS WSZYSTKICH

 

Gryficki Dom Kultury

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe