„Drugie życie drzewa” – nowa wystawa w Muzeum i Galerii BRAMA

  • 10.02.2020, 00:16
  • str
„Drugie życie drzewa” – nowa wystawa w Muzeum i Galerii BRAMA
W czwartek 6 lutego odbył się wernisaż najnowszej wystawy w Muzeum i Galerii Brama. „Drugie życie drzewa” to skromna z konieczności prezentacja twórczości płotowskiego rzeźbiarza Wojciecha Bernasińskiego.

Wojciech Bernasiński – czytamy w folderze zaproszenia na wystawę – urodzony w Szczecinie. Artysta rbyły sztygar górniczy. W 1999 roku poszukując trzeciego wymiaru w grafice, odnalazł przestrzeń w rzeźbach. Inspiracje czerpie z bezpośredniego obcowania z naturą. W swych pracach pokonuje reguły rządzące strukturą materii stwarzając metafizyczny, ciepły klimat drewnianych rzeźb.

Uczestnik wielu międzynarodowych plenerów malarsko-rzeźbiarskich. Laureat konkursu rzrźbiarskiego św. Jadwigi w Niemczy, współzałożyciel Stowarzyszenia Nest Art. Mieszka i tworzy w Płotach”.

Warto wspomnieć, że artysta był uczestnikiem ubiegłorocznych Artystycznych Spotkań Przyjaciół w Rybokartach a plonem tego pobytu jest wspaniały witacz ustawiony przy wjeździe do Rybokart.

Wojciech Bernasiński swoją sztuką i unikatowym podejściem do wyjątkowego materiału jakim jest drewno – najlepiej dębowe – zdobył uznanie nie tylko w środowiskach twórczych ale jest ceniony przez miłośników sztuki. Jakimś wyznacznikiem tego uznania może być liczna grupa uczestników wernisażu którzy przyjechali nawet z odległych miejscowości.

Prezentowane na wystawie prace, pozwalają poznać klimat i artyzm prac Wojciecha Bernasińskiego ale należy wspomnieć, że te najbardziej interesujące nie mogły być pokazane z dwóch co najmniej powodów. Po pierwsze są one zbyt duże aby udało się je wnieść po wąskich schodach średniowiecznego budynku w jakim mieści się galeria, a drugi powód to taki, że wiele wspaniałych prac znajduje się w różnych prywatnych i publicznych kolekcja nie tylko w kraju ale i za granicą.

Warto jednak odwiedzić wystawę „Drugie życie drzewa” w muzeum i galerii BRAMA – szczerze polecamy, zapraszamy też – poniżej -  do naszej fotogalerii z wernisażu:

str

Zdjęcia (24)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe