O sukcesie w przemyśle decydują drobiazgi. Zobacz, w jaki sposób dobierać armaturę wysokiej jakości do swoich potrzeb

  • 08.02.2020, 12:47
  • Materiał Partnera
O sukcesie w przemyśle decydują drobiazgi. Zobacz, w jaki sposób dobierać armaturę wysokiej jakości do swoich potrzeb
Zgodnie z akademickimi modelami, gospodarka opiera się na 3 filarach. Pierwszym jest rolnictwo, drugim przemysł, natomiast w najbardziej rozwiniętych krajach dominują szeroko pojmowane usługi. Jednak zdaniem ekspertów nie należy patrzeć wyłącznie na procent udziałów w produkcie krajowym brutto – stąd coraz większy nacisk na inwestycje przemysłowe, będące źródłem wielu przydatnych i zyskownych innowacji. Oczywiście rozwój wymaga stworzenia odpowiednich warunków, w tym zaawansowanego wyposażenia zakładów produkcyjnych i przetwórczych.

Każda instalacja przemysłowa ma unikalną konstrukcję. Wszystkie elementy muszą dobrze pasować

 

Wydajność na maksymalnym poziomie, awaryjność ograniczona do minimum, do tego niskie koszty eksploatacji oraz żywotność liczona w dekadach. Mało które maszyny wykorzystywane w przemyśle łączą wszystkie te właściwości, ale inżynierowie nie ustają w wysiłkach, by stworzyć urządzenia o wyraźnie lepszych parametrach. Jak twierdzą specjaliści z firmy TOBI, zajmującej się między innymi importem oraz dystrybucją armatury przemysłowej, kluczem do systematycznego zwiększania efektywności są podzespoły najwyższej jakości. To nie sztuka, gdzie dysponujący poślednim materiałem artyści kreują fantastyczne dzieła – jeżeli konstruktorom odmawia się części z górnej półki, nie wolno od nich oczekiwać spektakularnych rezultatów. Dobór tworzywa uzależniony jest od wielu czynników: temperatury, ciśnienia, wytrzymałości surowca, wywoływanych reakcji chemicznych... A to i tak jedynie niepełna wyliczanka kwestii, które trzeba uwzględnić na stosunkowo wczesnym etapie planowania. Czasami późniejsza modernizacja okazuje się wielokrotnie droższa od realizacji całkowicie nowego projektu instalacji przemysłowych.

 

Atesty unijne to jeszcze nie wszystko. Warto zwrócić jeszcze uwagę na renomę producenta i opinie fachowców

 

Elementy przesyłowe i łączące poszczególne moduły nierzadko traktowane są po macoszemu. A przecież cała pracująca maszyneria jest równie wydajna, jak jej najsłabsze części – skojarzenia z przysłowiowym łańcuchem oraz ogniwami są jak najbardziej uzasadnione. Dlatego dobierając rozmaite węże, rury, złącza, kompensatory, śruby, opaski czy uszczelki należy wyjątkowo dokładnie sprawdzać wszystkie właściwości. Próba oszczędzania na takich podzespołach może skończyć się naprawdę fatalnie. Polscy dystrybutorzy armatury przemysłowej, tacy jak wspominana wyżej firma TOBI, współpracują z najlepszymi producentami na kontynencie. Dzięki temu rodzimi przedsiębiorcy mają dostęp do topowych akcesoriów na praktycznie takich samych warunkach, jak ich koledzy z Europy Zachodniej. Rzecz jasna szczegóły zawsze ustalane są indywidualnie, w zależności choćby od wielkości zamówienia – najważniejsze jest, można swobodnie korzystać z tych samych rozwiązań, które stosuje się bardziej rozwiniętych przemysłowo krajach.

Materiał Partnera

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe