Program Ferii w Gminie Rewal

  • 07.02.2020, 23:24
  • Gmina Rewal
Program Ferii w Gminie Rewal
Ferie zimowe dla uczniów szkół zachodniopomorskich rozpoczną się już 10 lutego. W Gminie Rewal przygotowano program obfitujący w atrakcje.

W pierwszym tygodniu ferii zapraszamy do Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu, gdzie codziennie o godz.11.00 planowane są wydarzenia specjalne dla dzieci i młodzieży.

 

10.02. poniedziałek - Zumba dla najmłodszych

 

Na dobry początek ferii, zapraszamy na zajęcia zumby, czyli porcję dynamicznej choreografii inspirowanej tańcami latynoamerykańskimi. Warto przyjść w wygodnym obuwiu i stroju sportowym.

 

11.02. wtorek - Szable, miecze i topory - warsztaty z prezentacją uzbrojenia

 

Średniowiecze to niezwykle popularna epoka w dziejach świata. Czerpie z niej popkultura, filmy historyczne, gry i książki. Na średniowiecznych obrazach opiera się baśniowy świat fantasy, w tym ten wykreowany przez Tolkiena i Sapkowskiego. Na pewno wiele osób zastanawia się jak wyglądała, ile ważyła, a także jak posługiwano się bronią białą. Na te pytania odpowie Michał Ostrowski, popularyzator historii specjalizujący się w odtwarzaniu realiów wczesnego średniowiecza.

 

Słodkie serduszka - zajęcia kulinarne

 

Na zbliżające się Walentynki przygotujemy słodkie wypieki. Pojawią sie nie tylko wymyślne formy ciasteczek - każdy będzie mógł udekorować swoje ciasteczka za pomocą różnych akcesoriów i poznać techniki zdobienia.

 

12.02. środa - I ty możesz zostać malarzem - warsztaty plastyczne

 

Najmłodsi adepci dowiedzą się jak rozwijać swoją pasję do malarstwa, a kto jeszcze nie próbował malować na płótnie, będzie miał okazję spróbować swoich sił pod okiem profesjonalisty. Dowiemy się jakich technik używać i jak łączyć ze sobą barwy.

 

13.02. czwartek - Chabrowe pomysły na Walentynki - zajęcia florystyczne

 

Pracownia Florystyczna Chabrowe Pole zaprasza najmłodszych na zajęcia florystyczne, których motywem przewodnim będzie przygotowanie kwiatowych dekoracji na Walentynki.

 

14.02. piątek - Detektyw na tropie zagadek - gra terenowa po Muzeum

 

Zapraszamy do udziału w grze terenowej, której akcja rozgrywać się będzie na terenie Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu. Muzeum pełne będzie zagadek, które uczestnicy będą musieli odkryć i rozwiązać na własną rękę!

 

Zagadki bursztynu - warsztaty edukacyjne

 

Bursztyn i jego niezwykłe właściwości stanowiły zagadkę od wieków, a my odkryjemy jego tajemnice! Za pomocą doświadczeń i eksperymentów nauczymy się odróżniać prawdziwe bursztyny.

 

W drugim tygodniu ferii zapraszamy do Sali Wystawienniczej w Rewalu (dawna świetlica), gdzie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Rewalu przygotował równie atrakcyjny program dla uczniów:

 

17.02 poniedziałek, godz. 9.00-14.00 - warsztaty twórcze, zabawy ruchowe, gry świetlicowe

 

W zależności od wieku uczestników, dopasowane zostaną do ich zainteresowań zajęcia twórcze, jak i ruchowe, tak aby dzieci spędziły czas kreatywnie.

 

18.02.20 wtorek, godz. 9.00- 14.00 - MuayThai, czytanie bajek, zajęcia plastyczne

 

Zajęcia z tajskiego boksu, a następnie warsztaty plastyczne i czytanie bajek sprawią, że rozrywkę znajdą dla siebie zarówno wielbiciele aktywności fizycznej, jak i wyzwań twórczych.

 

19.02. środa, godz. 8.00-15.00 - wycieczka do Marianowa - dom chleba /dzieci przedszkolne z rodzicami, wstęp opiekuna 38,00zł/

 

Chlebowy Dom w Marianowie oferuje dzieciom nie tylko prezentację pracy piekarza, ale samodzielny wypiek chleba i warsztaty uczące jak odróżnić poszczególne zboża, a także jak wygląda proces mielenia mąki żarnami.

 

20.02 czwartek, godz. 9.00- 14.00 - gimnastyka z przyborami, j. niemiecki, śpiewamy razem

 

Przedostatni dzień ferii w Sali Wystawienniczej to zajęcia fizyczne połączone z nauką języka niemieckiego i wspólnym śpiewaniem.

 

21.02. piątek, godz. 9.00- 14.00 - pieczenie ciasteczek, zajęcia taneczne, gry świetlicowe.

 

Na finał ferii zimowych, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Rewalu zaplanował wspólne pieczenie ciasteczek oraz zajęcia taneczne.

 

Z uwagi na zajęcia ruchowe, obowiązuje strój sportowy, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Rewalu zapewnia drugie śniadanie i słodki poczęstunek.

 

Na zajęcia w drugim tygodniu ferii zapisy w szkołach, przedszkolach u wychowawców do dnia 07.02.2020r.

 

Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież na wydarzenia organizowane przez Gminę Rewal!

Gmina Rewal

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe