Mistrzostwa Europy w strzelaniach pneumatycznych 2020 już w lutym!

  • 04.02.2020, 11:58
  • GutPR
Mistrzostwa Europy w strzelaniach pneumatycznych 2020 już w lutym!
Wrocław został wybrany na organizatora 50. Mistrzostw Europy w strzelaniach pneumatycznych. Jest to pierwsza tego typu impreza, która odbędzie się we Wrocławiu. Stolica Dolnego Śląska pod koniec lutego gościć będzie około 800 zawodników z 50 krajów.

Odbywające się od 23 lutego do 2 marca 2020 roku Mistrzostwa Europy w strzelaniach pneumatycznych przyciągną do Polski kibiców z całego kontynentu. Zawodnicy zmierzą się w trzech konkurencjach: pistolet, karabin oraz ruchoma tarcza. Uczestnicy będą strzelać na dystansie 10 metrów. Zawody podzielone będą na dwie kategorie wiekowe – juniorzy oraz seniorzy. Podczas Mistrzostw możliwe będzie zdobycie aż ośmiu nominacji olimpijskich, które upoważnią do reprezentowania swoich krajów na Igrzyskach, które odbędą się w tym roku w Tokio.

Wrocław na oczach i ustach całej Europy

Zawody rozgrywane będą w Hali Stulecia i Wrocławskim Centrum Kongresowym. Hala Stulecia to jeden z najważniejszych punktów na mapie Wrocławia. Została ona uznana za jedno z największych dzieł architektury XX wieku, a w 2006 r. wpisano ją na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Powierzchnia, lokalizacja oraz historyczny charakter obiektu sprawiły, że stanie się on centrum wydarzeń podczas zbliżających się Mistrzostw Europy w strzelaniach pneumatycznych.

Mistrzostwa Europy w strzelaniach pneumatycznych 2020 to wyjątkowe wydarzenie, któremu dodatkowo towarzyszą obchody stulecia istnienia Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego. Jest to również pierwsza impreza strzelecka tej rangi, która odbędzie się w stolicy Dolnego Śląska.

Sponsorami strategicznymi wydarzenia zostało Miasto Wrocław oraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Członkami Komitetu Honorowego zostali Prezydent Miasta Wrocławia, Marszałek Województwa Dolnośląskiego oraz Wojewoda Dolnośląski. Mistrzostwa zostały objęte patronatem przez Ministra Sportu.

 

GutPR

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe