Będę w Gryficach częstym gościem - poseł Dariusz Wieczorek

  • 28.01.2020, 11:23
  • str
Będę w Gryficach częstym gościem - poseł Dariusz Wieczorek
W poniedziałek 27 stycznia w Gryfickim Domu Kultury odbyło się spotkanie z posłem na Sejm poseł Dariuszem Wieczorkiem. Wśród przybyłych członków i sympatyków Sojuszu Lewicy Demokratycznej był też burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł.

Na wstępie poseł wyraził podziękowania za wsparcie w kampanii wyborczej, która, zarówno dla niego jak i całego SLD okazała się sukcesem – lewica wróciła do sejmu. Decyzja o wspólnym starcie w bloku szerokiej lewicy okazała się słuszna. W tej chwili lewica z 49 posłankami i posłami oraz dwójką senatorów jest trzecią siłą w parlamencie. Poseł Dariusz Wieczorek od listopada ubiegłego roku pełni funkcję sekretarza klubu parlamentarnego Lewica – nakłada to wiele nowych obowiązków ale nie zrezygnuję też z kontaktu z wyborcami. W trakcie spotkania zapowiedział, że prawdopodobnie już w marcu sfinalizuje otwarcie w Gryficach swojego biura poselskiego.

- Jako Lewica chcemy kreować pozytywny wizerunek pracy sejmowej. Zamierzamy dyskutować o poważnych ale i trudnych problemach, przedstawiać nasze propozycje ustaw, nie będzie to oczywiście łatwe ale trzeba podejmować działania. Mamy 40 projektów ustaw które chcielibyśmy wprowadzić, będziemy szukać sposobów aby je wprowadzić. Pierwsze działania już są, złożyliśmy projekt ustawy o zwiększeniu nakładów na ochronę zdrowia. Przygotowaliśmy 150 poprawek do budżetu na kwotę około 40 mld złotych dotyczących infrastruktury, samorządów, oświaty oraz kultury. Chcemy zaakcentować, że mamy inną filozofię budowania budżetu. Nie akceptujemy wydatkowania ogromnych środków na obronność, uważamy, że większe środki należy przekazać na ochronę zdrowia, oświatę, np. 2 mld złotych przeznaczone na katechezy chcemy przerzucić na inne cele społeczne.

Nowe oblicze  lewicowej formacji – mówił poseł Dariusz Wieczorek, to finalizujące się tworzenie ugrupowania łączącego ze sobą Sojusz Lewicy Demokratycznej z Wiosną Roberta Biedronia, powstanie Nowa Lewica. Nie znajdzie się w niej partia Razem, w nowym ugrupowaniu jest także miejsce dla partii Adriana Zandberga.

Najważniejsze zadania na ten to, integracja z partią Wiosna orazwybory prezydenckie, w których kandydatem Lewicy jest Robert Biedroń.

str

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe