Bezprawne przerwanie sesji Rady Miejskiej w Nowogardzie

  • 29.01.2020, 21:10
  • str
Bezprawne przerwanie sesji Rady Miejskiej w Nowogardzie
W środę 29 stycznia w nowogardzkim ratuszu odbyła się konferencja prasowa w sprawie przerwania sesji Rady Miejskiej.

Zastępca burmistrza Nowogardu, Krzysztof Kolibski poinformował o niezgodnym z prawem przebiegu sesji Rady Miejskiej. W sesji zwołanej na wniosek burmistrza brało udział 16 radnych, brakowało radnych z klubu PiS. Liczba obecnych na sesji radnych wystarczyła do uznania prawomocności obrad. Gdy skarbnik gminy, w imieniu burmistrza Nowogardu wniósł autopoprawki do proponowanego projektu uchwały, prowadząca obrady z-ca przewodniczącego, Jowita Pawlak nagle ogłosiła 15 minutową przerwę, a następnie jednoosobowo ogłosiła przerwę do przyszłego tygodnia, do środy, do godz. 8.00.

Działanie takie jest niezgodne ze Statutem Gminy Nowogard w którym jest zapisane, że sesja powinna się odbyć w całości w jednym dniu a w przypadku gdyby z jakichś względów nie można było kontynuować sesji powinno to być potwierdzone decyzją większości radnych poprzez przegłosowanie formalnego wniosku w tej sprawie. Pani wiceprzwodnicząca RM mimo informacji prawników, że jej działanie narusza prawny porządek gminy podtrzymała swoją decyzję opuszczając salę obrad.

str

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe