Roman Kargul – spotkanie autorskie

  • 27.01.2020, 14:09
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Gryficah
Roman Kargul – spotkanie autorskie
Miejska Biblioteka Publiczna w Gryficach serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie połączone z pro-mocją książki pana Romana Kargula. Wydawnictwo, które jest kanwą spotkania to zbiór badań i faktów historycznych dotyczących historii Gryfic.

Książka ta jest podsumowaniem wielu lat pracy autora i stanowi jedna z najlepszych pozycji na rynku prezentujących tak obszernie i dokładnie dzieje miasta nad Regą. Spotkanie odbędzie się 31 stycznia br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gryficach o godz. 18.00 Wstęp wolny.


Kim jest autor?
Roman Andrzej Kargul jest nauczycielem historii w Szkole Podstawowej nr 3 im. WOPK w Gryficach od 2 stycznia 1990 roku. Stopień awansu zawodowego na nauczyciela dyplomowanego uzyskał 9 grudnia 2004 roku. Według karty oceny pracy z dnia 17 maja 2007 roku posiada ocenę wyróżniającą. Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego, Wydziału Humanistycznego, Instytutu Historii. Organizator, współorganizator i inicjator wielu przedsięwzięć na rzecz klasy, szkoły i oświaty gryfickiej.

W latach 1997-2007 współpracował z wieloma wydawnictwami prasowymi, tj.: „Gminą Pomorską”, „7 Dni Gryfic”, „7 Dni Wybrzeża”, „Dwutygodnikiem Gryfickim”, „Gazetą Gryficką” oraz w latach 1996-1998 i w 2013 r., z lokalnym Radiem Fala (później Radiem PLUS) Gryfice, gdzie publikował i realizował audycje o charakterze publicystyczno-społecznym i historycznym. Od 2006 roku związany jest z projektem polskojęzycznej edycji Wikipedii, w której publikuje materiały o tematyce historycznej.
Roman Andrzej Kargul jest autorem książki „Greifenberg in Pommern/Gryfice. 750 lat historii miasta”, wydanej przez Wydawnictwo Region Jarosław Ellwart (Gdynia), w 2019 roku. Pedagog uczestniczy również w wielu sympozjach naukowych organizowanych w Trzebiatowie, Kamieniu Pomorskim, Płotach i Brojcach. Jest m.in. autorem publikacji „Lokacja miasta Gryfice na prawie lubeckim w 1262 roku – rozważania nad datą dzienną wystawienia dokumentu” oraz "Książęce groby grupy lubieszewskiej w Lubieszewie".


.
Robert Erchardt

Miejska Biblioteka Publiczna w Gryficah

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe