Otwarcie wystawy „Czarne”

  • 27.01.2020, 12:54
  • Trzebiatowski Ośrodek Kultury
Otwarcie wystawy „Czarne”
Mieczysław Tyburski fotografik, pasjonat lotnictwa. Wykonuje unikatowe zdjęcia samolotów i elementów z tym związanych. To jego pasja, hobby. Uczestnik wielu pokazów, rekonstrukcji, zawodów, wszystko po to, by móc obcować z pięknem samolotów bliżej. To świetna okazja, by podziwiać wiele typów maszyn cywilnych i wojskowych.

 Na jego fotografiach znajdziemy  niesamowite, ogromne lśniące maszyny, samoloty startujące, stojące na płycie lotniska, śmigłowce bojowe, detale, oraz ludzi. Często udaje się  złapać emocje, skupienie pilotów. Zdjęcia wykonywane są podczas różnych warunków atmosferycznych, występują wtedy  pewne ograniczenia jak i pewne korzyści. Pęd powietrza, ciepło z nagrzanego silnika, termika wpływają na jakość zdjęcia, ale często te niezbyt korzystne warunki mogą spowodować ,że wykorzystując  rozmycie kształtów tworzy się coś bardziej artystycznego. Odpowiednie podświetlenie może sprawić, że uchwyci się  na zdjęciu różne procesy jakie zachodzą w masach powietrza:  obłoczki, smugi dymu, fale uderzeniowe…
Godziny wyczekiwania, setki, a może tysiące zdjęć, po to, by uchwycić to unikalne piękno. Pasja i miłość do lotnictwa kierują panem Mieczysławem, a o każdym zdjęciu potrafi mówić niezwykle ciekawie. Jak powiedział podczas otwarcia wystawy autor zdjęć “Pasja, hobby – nie istnieją bez osób bliskich, bez przyjaciół i znajomych. Dziękuję wszystkim i każdemu z osobna”.
Zapraszamy do Galerii Feininger .

A.Rzepecka

Trzebiatowski Ośrodek Kultury

Zdjęcia (23)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe