Gramy – „do końca świata i o jeden dzień dłużej!” - WOŚP w Mechowie

  • 15.01.2020, 20:05
  • M.Sz.
Gramy – „do końca świata i o jeden dzień dłużej!” - WOŚP w Mechowie
Jak co roku nasza Szkoła Podstawowa w Mechowie włącza się w działania na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 10 stycznia 2020 r. na terenie szkoły zorganizowano „wydarzenie specjalne”. Szkolni wolontariusze prowadzili kwestę przed lekcjami i na każdej przerwie międzylekcyjnej. Wcześniej umożliwili udział w akcji na rzecz WOŚP mieszkańcom okolicznych wsi, robiącym zakupy w sklepach. W piątek członkowie społeczności szkolnej wzięli udział w „kiermaszu rozmaitości”. Dużą popularnością cieszyły się słodkości, upieczone przez mamy i pracowników.

Trzy licytacje mające miejsce na długiej przerwie ściągnęły liczne grono zainteresowanych. Licytacja główna dotyczyła losu z loterii, którego treść brzmiała „Dzień w fotelu dyrektora”. Osiągnęła ona wynik przekraczający kwotę 200 zł. Za wysokie, ponad 50 – złotowe sumy, zostały wylicytowane maskotki: misia i Kłapouchego. Gratulujemy wszystkim licytującym, a zwłaszcza tym wygranym. Dziękujemy za Wasz wkład finansowy i dobre serce. Cała kwota, zebrana do puszek WOŚP do dnia 10 stycznia 2020 r. wyniosła 2075,30 zł.

12 stycznia 2020 r. „orkiestrowi” wolontariusze, Pani Ewa Polniak – koordynator szkolnego WOŚP – u oraz nauczycielki z naszej szkoły prowadziły kiermasz ciast i słodkości na „Rega Arenie” w Płotach. Ciasta, upieczone przez niezawodne – jak zawsze – mamy, ciocie i babcie, cieszyły się dużą popularnością. Uczniowie, podzieleni na dwie grupy: młodszą – pod opieką Pani Ilony Kaczmarek oraz starszą – pod opieką Pani Ewy Polniak, zaprezentowali swoje umiejętności wokalne w piosenkach: „Witaj Boże Dziecię”, „Zaśnieżone miasta” i „Spójrz na Jezusa”.

Dzięki sprawnej pracy wolontariuszy i opiekunów, a przede wszystkim dzięki hojności mieszkańców Sowna, Łęcznej, Mechowa, Wytoku, Truskolasu i Płotów udało nam się pobić zeszłoroczny wynik zbiórki. Wszystkie nasze orkiestrowe puszki zgromadziły kwotę 3786,62 zł.

W imieniu wolontariuszy i organizatorów pragniemy serdecznie podziękować mamom, ciociom i babciom za pyszne wypieki. Serdecznie dziękujemy wszystkim członkom społeczności szkolnej oraz osobom, które wsparły nasze kwesty i odwiedziły nasze słodkie stoisko.

M.Sz.

M.Sz.

Zdjęcia (25)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe