Mieszkańcy zbierają na mural

  • 18.01.2020, 13:24
  • Biuro Poselskie Grzegorza Napieralskiego
Mieszkańcy zbierają na mural
Politycy dają upominki na licytację

Kilka miesięcy temu nikt nie spodziewał się, że propozycja stworzenia muralu ww Trzebiatowie nabierze takiego rozpędu.

 

Mieszkańcy i sympatycy Trzebiatowa postanowili się zorganizować i uzbierać pieniądze niezbędne do powstania muralu ze słoniem symbolem Trzebiatowa.

 

Trzebiatów jest nazywany Kazimierzem Północy Polski. W czasie wakacji odwiedzają to miasto nad Regą turyści wypoczywający na Pomorzu Zachodnim.

 

- Przekazałem na licytację wydanie specjalne Konstytucji Polski. Do Ministra Kultury wystąpię z interpelacją poselską w temacie wsparcia takich miast jak Trzebiatów czy Gryfice w ochronie dziedzictwa. Pamiętam rodzinne wyjazdy nad morze do Niechorza z przesiadką na kolej wąskotorową w Trzebiatowie - mówi Grzegorz Napieralski poseł na Sejm RP.

 

Szczegóły zbiórki na profilu https://www.facebook.com/krzysztof.wasilewski.589.

 

Na licytacji można kupić też koszulkę z autografem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

 

Trzebiatów to bogate w historię. W wakacje odbywa się tu Święto Kaszy. Trzebiatów upamiętnia w ten sposób zwycięstwo nad wojskami z Gryfic.

 

Do Trzebiatowa i Gryfic warto przyjechać pociągiem. Nowoczesne szynobusy zakupione przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego są wyposażone w dostęp do internetu i klimatyzację. W Gryficach warto odwiedzić Muzeum Kolejnictwa z bogatą wystawą parowozów wyprodukowanych m.in.w stoczni w Szczecinie.

Biuro Poselskie Grzegorza Napieralskiego

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Małgorzata
Małgorzata 18.01.2020, 22:04
teraz to mural, a kto zamordował mozaikę z rodziną słoni przy restauracji Ratuszowa się pytam? Komu to przeszkadzało? Wstyd.

Pozostałe