OSP Osowo wraca do działania w KSRG

  • 11.01.2020, 10:45
  • str
 OSP Osowo wraca do działania w KSRG
W czwartek 09 stycznia w Nowogardzie, bardzo uroczyście, na pl. Wolności odbyło się przekazanie strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Osowie nowego i bardzo nowoczesnego ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

W uroczystości wzięli udział m.in. wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Stanisław Wziątek, Burmistrz Nowogardu Robert Czapla, Kierownik Biura Poselskiego Posła na Sejm Jarosława Rzepy – Karolina Rydel, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej Arkadiusz Skrzypczak, Zastępca Komendanta Powiatowego – Marek Michalak, Zastępca Burmistrza Nowogardu Krzysztof Kolibski, radni powiatowi i gminni i oczywiście delegacje strażaków z okolicznych OSP.

Po okolicznościowych wystąpieniach w których przypomniano m.in. tragedię jak przed ponad rokiem spotkała OSP Osowo która w pożarze remizy stracili nie tylko remizę ale i większość posiadanego sprzętu. OSP Osowo ze względu na swoje położenie odgrywa dużą rolę w systemie ratowniczo gaśniczym i trudno było przeorganizować tak system ratownictwa aby tę jednostkę zastąpić. Dzięki zdecydowanym i skutecznym działaniom burmistrza Roberta Czapli przy wsparciu samorządu województwa i ówczesnego wicemarszałka Jarosława Rzepy udało się przywrócić do należytego stanu remizę OSP w Osowie a następnie znaleźć środki na zakup nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

Efekt tych działań jest imponujacy. Zakupiony samochód marki Volvo za kwotę ponad milion złotych (dofinansowanie województwa zachodniopomorskiego 964.801 zł, wkład gminy 170.259 zł) to auto wyposażone między innymi w zbiornik wody o pojemności 5000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 500 l, linię szybkiego natarcia o długości 60 m, autopompę, podręczny sprzęt burzący, zestaw hydrauliczny co znaczy, że samochód jest w pełni wyposażony do prowadzenia samodzielnych działań ratowniczo – gaśniczych. Dzięki tej inwestycji OSP Osowo wraca do działania w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym.

Po przekazaniu strażakom OSP Osowo kluczyków i dokumentów do samochodu ratowniczo-gaśniczego dbyło się oficjalne przecięcie wstęgi i oblanie szampanem…

Po części oficjalnej odbyła się prezentacja samochodu i jego wyposażenia w której wzięli udział zarówno oficjalni goście jak i mieszkańcy Nowogardu.  wszystkim było jeszcze oglądanie.

Jednostka OSP Osowo powstała w 1954 roku. Obecnie zrzesza w swoich szeregach 18 czynnych członków w pełni wyszkolonych, gotowych w każdej chwili do działania, optymisytcznie rysuje się też - od 2016 roku przy jednostce działa 18 osobowa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza.

Strażakom z Osowa garatulujemy nowego sprzętu i życzymy tyle samo szczęśliwych powrotów co wyjazdów do akcji ratowniczych.

str

Zdjęcia (44)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe