Radni Gminy Płoty przyjęli budżet na 2020 rok

  • 08.01.2020, 21:54
  • str
Radni Gminy Płoty przyjęli budżet na 2020 rok
Na nadzwyczajnej XVII Sesji Rady Miejskiej w Płotach, w środę 8 stycznia radni większością głosów uchwalili budżet gminy Płoty na 2020 rok.

Po konsultacjach i rozmowach z klubami radnych w trakcie których – jak stwierdził burmistrz Radosław Mackiewicz wyjaśniono radnym wszystko co dało się wyjaśnić w kwesti konstrukcji i kształtu proponowanego przez Urząd budżetu przedstawiono pod obrady projekt w praktycznie niezmienionej postaci. Uzasadniając tę decyzję burmistrz podkreślił, że nie jest to budżet marzeń ale najbardziej optymalny kompromis pomiędzy możliwościami finansowymi gminy a niezbędnymi wydatkami z uwzględnieniem środków na podtrzymanie rozwoju gminy.

W dyskusji, radni z Klubu Alternatywa podtrzymali swoje zastrzeżenia dotyczące budowy drogi w Mechowie po czym przystąpiono do głosowania. Tym razem przyjecie budżetu poparło 8. radnych, przeciwko opowiedziało się 6. radnych, 1 wstrzymał się od głosu. Tym samym uchwała budżetowa została przyjęta. Po stronie dochodów gminy zapisano blisko 49,5 mln złotych, wydatki określono na ok. 51,5 mln złotych, planowany deficyt ponad 2 mln złotych będzie pokryty w połowie z pożyczki w połowie ze środków własnych gminy.

Regionalna Izba Obrachunkowa pozytywnie zaopiniowała zarówno projekt budżetu jak i możliwości obsługi deficytu.

 

str

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe