Płoty: Koncert Noworoczny Młodzieżowej Orkiestry Dętej

  • 06.01.2020, 11:28
  • str
Płoty: Koncert Noworoczny Młodzieżowej Orkiestry Dętej
W niedzielne popołudnie 5 stycznia w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Płotach odbył się Koncert Noworoczny w wykonaniu muzyków Młodzieżowej Orkiestry Dętej pod dyrekcją Łukasza Chyły. W tym roku muzykom towarzyszyły solistki z Gryfickiego Domu Kultury z klasy wokalu pod kierownictwem Aleksandry Nieszporek.

W programie koncertu w pierwszej części znalazły się najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki w wykonaniu orkiestry i solistek takie jak „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Dzisiaj w Betlejem” czy „Wśród nocnej ciszy”. Wspaniałych głosów w tych utworach użyczyły Magdalena Wierzbicka, Andźelika Raiko, Izabela Nieszporek, Anna Kondrat. Julia Modrzejewska, Zuzanna Czubaty, Helena Drążkowiak.

W drugiej - orkiestrowej  części usłyszeliśmy świąteczne utwory ze światowego repertuaru filmowego.

Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Płotach mimo wielu spektakularnych sukcesów artystycznych, praktycznie od początków działalności boryka się z trudnościami lokalowymi. W Płotach ciężko znaleźć pomieszczenia dla ulokowania sprzętu oraz prób i zajęć dla kiludziesięcioosobowego zespołu muzyków i tancerzy.

Ostatni pojawiła się szansa na zmianę tej sytuacji. Z inicjatywy burmistrza znalazły się środki na wykonanie dokumentacji na zaadoptowanie dla potrzeb orkiestry pomieszczeń w budynku Szkoły Podstawowej przy ul. Piastowej. Teraz trzeba znaleźć pieniądze na realizację inwestycji. Zarząd Orkiestry ubiega się o pozyskanie na ten cel dotacji z Ministerstwa Kultury i dziedzictwa Narodowego stąd z okazji koncertu pojawił się pomysł na społeczną zbiórkę środków potrzebnych na tzw. wkład własny.

Trzeba przyznać, że mieszkańcy Płotów ze zrozumieniem włączyli się do akcji.

Należy też wspomnieć, że dzięki życzliwości księdza proboszcza Ryszarda Szymanika i możliwości organizowania Noworocznego koncertu w płotowskim kościele nabrał on szczególnego charakteru zarówno ze względu na umiejscowienie w świątyni jak i jej doskonałych walorów akustycznych.

str

Zdjęcia (47)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe