Chcą budowy s 10. Jakie postępy prac?

  • 04.01.2020, 22:16
  • Biuro Poselskie Grzegorza Napieralskiego
Chcą budowy s 10.  Jakie postępy prac?
Jest kolejny etap przygotowań do budowy drogi ekspresowej s 10 Szczecin - Warszawa na odcinku do Stargardu do Piły. Gdy w czasie wakacji 2018 roku w Wałczu odbyło się pierwsze spotkanie parlamentarzystów, samorządowców i przedsiębiorców na rzecz budowy drogi ekspresowej s 10 ze Szczecina przez Stargard, Wałcz, Piłę, Bydgoszcz i Toruń do Warszawy mało kto wierzył, że naciski przyniosą efekty. Jednak stanowiska gmin i spotkania od Wałcza przez Bydgoszcz po Piłę nadały były początkiem fali wspierającej powstanie drogi s 10. W Województwie Zachodniopomorskim inicjatywa uzyskała poparcie marszałka województwa Olgierda Geblewicza i radnych Sejmiku. Staranie o takie działania poprał też Sejmik województwa Kujawsko - Pomorskiego.

Tymczasem Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych oddział w Szczecinie złożyła już wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla drogi s10 do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Na 2021 rok powinna być gotowa dokumentacja na ogłoszenie przetargu zaprojektuj i wybuduj.

 

- Cały czas monitorujemy postępy prac nad koncepcją s 10. Chcemy by droga służyła tranzytowi, ale też lokalnej społeczności. By nie brakowało ścieżek rowerowych, chodników czy węzły drogowego były budowane tam, gdzie wpłynie to pozytywnie na rozwój miast. Pod uwagę trzeba też wziąć potrzeby garnizonów wojskowych położnych wzdłuż tego szlaku - mówi Grzegorz Napieralski, poseł na Sejm RP i jednocześnie inicjator spotkań na rzecz budowy s10.

 

Senator RP Magdalena Kochan przekonuje, że budowa drogi s10 jest niezbędna i liczy na poparcie tych działań przez wszystkie opcje polityczne. Damian Walczak, radny Polic, uważa, że droga będzie ważna też dla jego miasta. - Police aby mogły się dalej rozwijać potrzebują sprawnej komunikacji z Polską. Jesteśmy regionem aktywnym gospodarczo, mamy też duży potencjał turystyczny - dodaje Walczak.

 

- Na budowie s 10 skorzysta Stargard, ale też Gryfino, Pyrzyce czy Chociwel. Stąd stoimy na stanowisku, że działania na rzecz budowy drogi są potrzebne by Pomorze Zachodnie mogło się rozwijać - przekonuje Artur Nycz, radny Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego.

 

Agata Słodkowska, radna Gminy Drawno, uważa, że jedna z węzłów drogowych powinien być położony blisko Drawna i nosić nazwę "Drawno". - To ważne by nasza i okoliczne gminy mogły wykorzystać tę inwestycję dla rozwoju turystycznego - mówi Agata Słodkowska.

 

Do sprawnej budowy drogi krajowej s 10 pomiędzy Stargardem a Piłą i dalej do Wałcza niezbędna będzie też dobrze funkcjonująca kolej. Polskie Linie Kolejowe też powinny zaangażować się w pracę modernizacyjne na szlakach biegnących wzdłuż drogi planowej drogi tak by transport materiałów budowlanych był sprawny.

Biuro Poselskie Grzegorza Napieralskiego

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe