Budżet gminy Gryfice na 2020 rok radni przyjęli jednomyślnie

  • 31.12.2019, 10:29
  • str
Budżet gminy Gryfice na 2020 rok radni przyjęli jednomyślnie
W poniedziałek 30 grudnia obradowała XVII sesja Rady Miejskiej w Gryficach. Najważniejszym punktem porządku obrad było uchwalenie budżetu gminy na 2020 rok. Po krótkiej dyskusji radni jednogłośnie opowiedzieli się za przedstawionym przez burmistrza Gryfic projektem budżetu.

Uchwalony budżet gminy Gryfice na 2020 rok jest wyższy od ubiegłorocznego i kształtuje się następująco: zakładane dochody gminy Gryfice mają wynieść 135.079.844,15 złotych - w tym dochody bieżące ok. 130 mln złotych, a dochody majątkowe 5,5 mln złotych.

Zaplanowane na przyszły rok wydatki wyniosą 141.069.844,15 zł, z czego wydatki bieżące to ok. 127 mln, a majątkowe ok. 14 mln złotych. Zaplanowany na 2020 rok deficyt gminy ustalono na 5 mln 990 tys. złotych, i pokryty zostanie z zaciągniętego przez gminę kredytu.

Jak podkreślił burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł – to nie jest łatwy budżet, wymaga wielkiego wysiłku i pracy wszystkich – dziękuję bardzo za zaufanie i wiarę w to, że jesteśmy w stanie ten budżet wykonać.

Na przyszłoroczne inwestycje zaplanowano 14 mln 038 tys. złotych. Wśród najważniejszych zadań do realizacji w przyszłym roku należy bezwzględnie Budowa obejścia Gryfic. Udział gminy w wydatkach na tę inwestycję to głównie wypłata odszkodowań za grunty zajęte pod inwestycję, budowa chodników, ciągów rowerowo-pieszych i oświetlenia. Wśród pozostałych ważnych dla gminy zadań znalazła się modernizacja drogi w Rzęskowie, wykonanie dokumentacji oraz budowa przedszkola z oddziałami żłobkowymi, rozbudowa oświetlenia na terenie gminy, a także wykonanie dokumentacji i budowa Gryfickiego Centrum Kultury.

str

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe