Budżet Gminy Płoty do poprawki…

  • 31.12.2019, 13:14
  • str
Budżet Gminy Płoty do poprawki…
W poniedziałek 30 grudnia na kolejnej sesji obradowała Rada Miejska w Płotach. Głównym punktem porządku obrad miało być uchwalenie budżetu na nowy, 2020 rok.

W trakcie dyskusji, radni z Klubu Alternatywa zarzucili złą komunikację radnych z Urzędem a także zakwestionowali celowość przewidzianej w budżecie inwestycji – budowę drogi w Mechowie, radni uważają, że może to być rekompensata dla Mechowian w związku z planami zamknięcia tamtejszej Szkoły Podstawowej. Zabrakło też w budżecie ponoć wcześniej obiecanej dotacji na budowę szatni dla OSP Płoty. Za przyjęciem budżetu głosowało tylko 6. radnych, przeciwko było 7. a 2. wstrzymało się od głosu.

Burmistrz Radosław Mackiewicz zapytany o skutki tej decyzji stwierdził, że przez ostatni miesiąc trwały prace nad budżetem i wszystko wyglądało na uzgodnione, widocznie w ostatnim okresie radni jednak nie wszystko spełnia ich oczekiwania – będziemy rozmawiać aby uzgodnić wersję budżetu spełniająca oczekiwania radnych.

Co do zarzutów, to droga w Mechowie to nie żadna rekompensata, mieszkańcy Mechowa już od lat oczekują na przyzwoitą drogę do ich miejscowości, a warto dodać, że jest to społeczność bardzo aktywna na rzecz rozwoju i dbałości o swoje otoczenie i miejscowość i przyzwoita droga im się po prostu należy. Oczywiście inwestycja za 3 mln zł. w bardzo skromnym i napiętym budżecie budżecie gminy byłaby trudna do pogodzenia ale – jak zapewnia burmistrz udało się środki na tę inwestycję pozyskać praktycznie prawie w całości ze źródeł zewnętrznych.

Prace nad budżetem Gminy Płoty trwają.

str

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe