Gryfice: Parada Światła i spotkanie wigilijne mieszkańców

  • 20.12.2019, 15:58
  • str
Gryfice: Parada Światła i spotkanie wigilijne mieszkańców
Już po raz drugi wigilijne spotkanie mieszkańców Gryfic poprzedziła wspaniała Parada Światła. Do parady włączyły się tłumy uśmiechniętych udekorowanych kolorowymi światłami w specjalnie przygotowanych na tę okazję kostiumach a nawet całych inscenizacjach przemierzając w świątecznym korowodzie ulice Gryfic by zebrać się na Placu Zwycięstwa w oczekiwaniu na uroczyste rozświetlenie miejskiej choinki i wigilijne spotkanie.

Już po raz drugi wigilijne spotkanie mieszkańców Gryfic poprzedziła wspaniała Parada Światła. Do parady włączyły się tłumy uśmiechniętych udekorowanych kolorowymi światłami w specjalnie przygotowanych na tę okazję kostiumach a nawet całych inscenizacjach przemierzając w świątecznym korowodzie ulice Gryfic by zebrać się na Pacu Zwycięstwa w oczekiwaniu na uroczyste rozświetlenie miejskiej choinki i wigilijne spotkanie.

Na Placu, zaś przygotowano występy zespołów artystycznych, stoiska handlowe i gastronomiczne, szopkę i stajenkę z żywymi zwierzętami, „ognisko” oraz wigilijny poczęstunek.  przez Burmistrz Andrzej Szczygieł, po powitaniu zebranych i błogosławieństwie księdza dziekana Kazimierza Półtoraka rozświetlił miejską choinkę. Dla najmłodszych przygotowano też świąteczną loterię fantową.

Warto jeszcze wspomnieć, że Parada Światła to inicjatywa gryfickiej orkiestry Red Swing Low do której dołączył Zespół Piosenki i Ruchu Tarantule oraz Gryficki Dom Kultury.  To prawdopodobnie jedyna taka inicjatywa w Polsce, zainspirowana podobnymi inicjatywami z Kaliforni w USA  i najważniejsze, że do udziału zgłosiło się tak wiele osób i organizacji.

 Wśród ponad tysiąca uczestników, znaleźli się w zorganizowanych grupach strażacy z Orkiestra Red Swing Low, Stowarzyszenie Uniwersytet III Wieku Gryfice, Szkoły Podstawowe nr 3 i nr 4 Gryfice, PSONI Gryfice, Stowarzyszenie Z Pomysłem Gryfice, Klub sportowy Run Gryf, Klub morsów Gęsia Skórka Gryfice, Ośrodek Pomocy Społecznej w Gryficach, LO im. Bolesława Chrobrego i SP przy Liceum im. Bolesława Chrobrego w Gryficach, Centrum Edukacyjne Top Link Gryfice, Tarantule, Tarantule 35+, strażacy z OSP Pobierowo, OSP Trzygłów i OSP Ościęcin ze swoimi wspaniałymi samochodami oraz mieszkańcy Gryfic.

Już dziś zapraszamy do następnej Parady Światła za rok tak, żeby okazała się jeszcze wspanialsza niż dzisiejsza.

Składając wszystkim czytelnikom serdeczne życzenia Zdrowych i Wesołych Świąt i Wszelkiej Pomyślności w Nowym 2020 roku..

Zapraszamy do fotogalerii:

str

Zdjęcia (139)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe