Pracownicy uczelni zaproszą na Wigilię niespodziewanych gości

  • 17.12.2019, 15:33
  • Mateusz Lipka ZUT w Szczecinie
Pracownicy uczelni zaproszą na Wigilię niespodziewanych gości
"Zaproś zagranicznego studenta na Święta" - pod takim hasłem Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie po raz pierwszy zorganizuje akcję zachęcającą do przyjęcia na święta zagranicznych studentów.

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Dla wielu z nas jest to czas odpoczynku od pracy oraz spotkań z rodziną i przyjaciółmi.

Mając w pamięci tradycję biblijną oraz kulturową Dział Mobilności Międzynarodowej ZUT zachęca pracowników oraz studentów uczelni do wzięcia udziału w akcji "Zaproś zagranicznego studenta na Święta".

 

W murach ZUT-u studiuje wielu zagranicznych studentów z całego świata. Są to młodzi ludzie mówiący w różnych językach, reprezentujący różne kultury i zwyczaje. Podczas zbliżającej się przerwy świątecznej niektórzy z nich z uwagi na odległość do rodzinnego domu, pozostaną w Szczecinie i okres świąteczny będą spędzać w akademiku. W tym wyjątkowym świątecznym okresie możemy poznać bliżej naszych zagranicznych gości oraz pokazać im naszą tradycję i zwyczaje świąteczne – zachęca Agata Judzińska – Kłodawska z Działu Mobilności Międzynarodowej ZUT.

 

Żeby takich studentów było jak najmniej, można wypełnić krótką ankietę na stronie internetowej uczelni i zgłosić się do programu. Wszyscy zainteresowani ugoszczeniem w swoich domach zagranicznych gości powinni wysłać maila do Działu Mobilności Międzynarodowej ZUT na adres [email protected] lub zadzwonić pod numer 91 449 42 05. Chęć udziału w akcji można zgłaszać do 20 grudnia.

Mateusz Lipka ZUT w Szczecinie

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe