Gminna Wigilia w Płotach

  • 15.12.2019, 14:34
  • str
Gminna Wigilia w Płotach
W sobotę 14 grudnia na placu przy Urzędzie Miejskim przy „wielkiej urody” choince na zaproszenie burmistrza odbyła się tradycyjna już Gminna Wigilia. Na licznie – mimo nienajlepszej pogody – przybyłych mieszkańców czekało wiele atrakcji.

Już w południe na placu pojawiły się stragany i stoiska handlowe Jarmarku Bożonarodzeniowego. Swoją ofertę wystawili rękodzielnicy, rodzinni producenci żywności oraz Koła Gospodyń Wiejskich coraz bardziej aktywne w kolejnych miejscowościach gminy. Pojawiły się też dwa stoiska charytatywne na których można było wesprzeć leczenie poważnie chorych osób.

Spotkanie wigilijne rozpoczęło się od życzeń ze strony włodarzy gminy – Burmistrza Radosława Mackiewicza i Przewodniczącej RM Iwony Taśmińskiej ale też przybyłych na tę okazję wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Kustosza oraz wicestarosty gryfickiego Waldemara Wawrzyniaka. Błogosławieństwa zebranym udzielił ksiądz proboszcz Ryszard Szymanik.  

Jak na wigilijne spotkanie przystało nie mogło zabraknąć prezentów – burmistrz, przybyli goście i uczestniczący w spotkaniu radni obdarowywali uczestników słodyczami z „Mikołajowych skarpet”.

Uwagę uczestników, przyciągały też artystyczne występy lokalnych artystów, w tym tych najmłodszych w świątecznym repertuarze. 

Na wigilijny poczęstunek przygotowano smakowite pierogi przygotowane przez MGOKiS wspólnie z płotowskimi seniorami oraz jak co roku uczniów Zespołu Szkół im. W. Witosa. Można było też posilić się smakowitym bigosem, czerwonym barszczem, słodkimi wypiekami i gorącymi napojami. Smakowity napój przygotowali także strażacy który serwował osobiście prezes Ryszard Bajkowski.

Dołączamy się do świątecznych życzeń, i wszystkim mieszkańcom i sympatykom Gminy Płoty życzymy Zdrowych i spokojnych świąt oraz wszelkiej pomyślności.

str

Zdjęcia (66)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe