Uroczyste nadanie sztandaru Przyparafialnej OSP w Konarzewie

  • 11.12.2019, 10:48
  • str
Uroczyste nadanie sztandaru Przyparafialnej OSP w Konarzewie
W sobotę, 7 grudnia w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Konarzewie odbyła się niecodzienna uroczystość. Niecodzienna bo sztandar otrzymała jedyna chyba w naszym regionie jednostka straży pożarnej - Przyparafialnej Ochotniczej Straży Pożarnej w Konarzewie.

Nadanie sztandaru odbyło się w trakcie uroczystej okolicznościowej mszy świętej którą poprowadził Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński.

Wśród zebranych w kościele mieszkańców Konarzewa, strażaków i ich rodzin znaleźli się samorządowcy  z terenu powiatu gryfickiego i członkowie Komandorii Północnej odznaki św. Floriana.

Podczas mszy odbyło się poświęcenie sztandaru oraz uroczyste ślubowanie członków powstałej Przyparafialnej Drużyny Ochotniczej Straży Pożarnej.

str

Zdjęcia (13)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe