40 lecie chóru Viola

  • 13.12.2019, 20:39
  • str
40 lecie chóru Viola
W czwartek 12 grudnia w kawiarence Gryfickiego Domu Kultury odbyło się spotkanie i okolicznościowy koncert z okazji jubileuszu 40-lecia działalności gryfickiego chóru „Viola”. Wśród licznie przybyłych miłośnicy i przyjaciół gryfickiego chóru, znaleźli się także burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł, przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Tokarczyk, starosta gryficki Ryszard Chmielowicz, członek Zarządu Powiatu Gryfickiego Jan Trafny oraz reprezentująca posła na sejm RP Artura Łąckiego Dorota Schrammek a także przedstawiciele organizacji pozarządowych.

Dwuczęściowy koncert rozpoczął się od wykonania przez chórzystów Gaude Mater Polonia, w repertuarze znalazły się też pieśni patriotyczne, ludowe oraz utwory chóralne twórców krajowych i zagranicznych.

Jak na jubileuszowe spotkanie nie mogło zabraknąć wspomnień do których przez 40 lat trochę okazji się zebrało. Nie zabrakło też elementów oficjalnych w postaci przemówień i gratulacji ale też kwiatów – starosta ufundował ich wielki kosz, a burmistrz też wielki kosz słodyczy. Jeżeli o słodyczach mowa to z okazji tak nobliwego jubileuszu nie mogło zabraknąć urodzinowego tortu – tym razem wjechały nawet dwa – od burmistrza i od dyrekcji i pracowników Gryfickiego Domu Kultury.

Chór „Viola” powstał w 1977 roku z inicjatywy Jana Dąbrowskiego ówczesnego dyrektora Gryfickiego Domu Kultury. Wtedy tworzyło go 10 osób. Pierwszym i długoletnim dyrygentem został Jerzy Wojciechowski. Z biegiem lat chór się rozrastał – w 1982 roku liczył nawet 40 osób dziś śpiewa w nim 22 chórzystów. Od kilku miesięcy zespołem dyryguje Paweł Antosiak.

Chór „Viola” można usłyszeć na większości samorządowych imprez okolicznościowych.

Od początku chór działa pod opieką Gryfickiego Dom Kultury.

str

Zdjęcia (45)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe