"CYBERGRYF" W POWIECIE GRYFICKIM

  • 12.12.2019, 15:30
  • KPP Gryfice
"CYBERGRYF" W POWIECIE GRYFICKIM
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gryficach aktywnie włączyli się do realizacji na terenie Powiatu Gryfickiego wspólnego projektu Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego pod nazwą: „CyberGryf”.

Podczas spotkania z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Brojcach policjantka z gryfickiej komendy poruszyła tematykę bezpieczeństwa w sieci i cyberzagrożeń. Zwracała szczególną uwagę na fakt, że nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie komputera i jakimi pobudkami się kieruje.

Drugim istotnym elementem spotkania była przemoc i agresja propagowana za pomocą cyfrowych środków przekazu. Uczniowie dowiedzieli się również, jakie są czynniki determinujące agresję wśród młodych ludzi oraz jak sobie radzić z hejtem.

Funkcjonariuszka przestrzegała dzieci przed publikowaniem swoich zdjęć w Internecie albo udostępnianiem ich nieznajomym osobom, ponieważ nie wiadomo kiedy i do czego mogą być wykorzystane.

Takie profilaktyczne spotkania wpisały się na stałe w kalendarz działań gryfickich policjantów, którzy z dużym zaangażowanie starają się w przystępny sposób przybliżyć najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Więcej o projekcie można znaleźć pod adresem www.bezpiecznicyfrowo.wzp.pl.

KPP Gryfice

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe