Polonia rewelacją klasy okręgowej

  • 03.12.2019, 00:07
  • Grzegorz Ratajczyk
Polonia rewelacją klasy okręgowej
To była niewątpliwie dobra jesień dla kibiców piłki nożnej w Płotach. W 2016 roku o tej porze mieliśmy 4 pkt. i zajmowaliśmy ostatnie miejsce w klasie okręgowej wojewódzkiej. Po spadku wielu sympatyków futbolu nie wierzyło w odrodzenie piłki nożnej w mieście. Grupa zapaleńców wspierana od początku przez lokalnych biznesmenów powiedziała jednak wprost - czas na zmiany. Zmiany były głębokie, a większość z nich wciąż zachodzi i będzie zachodzić. Nie zrobiliśmy jednak w Polonii rewolucji, a ewolucję, która miała tylko dodać wiatru w skrzydła i pozwolić zbudować silny, stabilny klub.

Do klubu dołączyła grupa doświadczonych i utalentowanych młodych zawodników, znanych z gry w naszym regionie. Szybko złapali nasz wyjątkowy klimat, co przełożyło się na dobre wyniki. Za nami fantastyczny rok: w sezonie rozgrywkowym 2018/2019 drużyna seniorów LKS Polonia Płoty z dorobkiem 62 punktów zajęła 2 miejsce w Szczecińskiej A Klasie  grupa pierwsza. Bilans, 19 zwycięstw, 5 remisów i 6 porażek . Stosunek bramkowy – 85 zdobytych i 38 straconych. Celem sportowym było zajęcie miejsca 1-5 dającego pewny awans do Klasy Okręgowej. Dlatego cieszy fakt z wywalczenia vice mistrzostwa i awansu do klasy okręgowej z drugiego miejsca, a następnie rozegraliśmy najlepszą rundę w historii klubu. Trener Paweł Przybysławski zbudował bardzo dobrą grupę w oparciu o dyscyplinę i twarde zasady. Dzięki temu między zawodnikami nawiązała się jeszcze większa więź, a morale są znakomite. Piłkarsko zrobiliśmy jesienią kilka kroków w przód. Nasz zespól seniorów spisał się bardzo dobrze i na koniec rundy zameldował się na pierwszym miejscu w tabeli klasy okręgowej grupy I. Drużyna zwyciężała tej jesieni aż 11 razy, podzieliła się punktami 4 razy i nie odniosła żadnej  porażki. Zdobyliśmy  28 bramek , a straciliśmy zaledwie 6.  Myślę, że ta runda była bardzo ciekawa. Obfitowała w wiele niespodzianek. Jak widać po układzie tabeli, była także bardzo wyrównana.

         Życie klubowe to nie tylko rozgrywki ligowe (46 meczy ligowych w rondzie jesiennej) to także systematyczne treningi ( ok. 250 zajęć). Do tego należy doliczyć gry sparingowe, turnieje, dowóz młodych zawodników na mecze i treningi, organizacja meczy czy turniejów, przeprowadzenie badań lekarskich i powstanie nam obraz jak duże jest to przedsięwzięcie organizacyjne i logistyczne dla tak małej naszej społeczności sportowej i dlatego zapraszamy wszystkich do pomocy. Podsumowując  pragnę podziękować za zaangażowanie i pracę wszystkim naszym  Zawodnikom, Trenerom, Sponsorom, Kierownikom, Członkom Zarządu a także Wolontariuszce Eryce w zakończonej rundzie. Bez ich udziału nie udało by się nam osiągnąć tegorocznych sukcesów. Osobne podziękowania kieruję do włodarzy naszej Gminy, za współpracę i wspieranie działalności LKS Polonia Płoty. Dziękuję że możemy współpracować z Panem Burmistrzem na rzecz rozwoju i popularyzacji piłki nożnej na terenie Gminy Płoty. Życzymy Panu, radnym oraz współpracownikom pełnej realizacji wszystkich zamierzeń tych zawodowych, osobistych, a także sportowych. Mogę tylko się cieszyć, że przyszło mi pracować z tak oddaną futbolowej pasji grupie  przesympatycznych ludzi.

Prezes LKS Polonia Płoty Grzegorz Ratajczyk.

Grzegorz Ratajczyk

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe