Wycieczka klasy mundurowej "Herberta" szlakiem polskiej historii!

  • 02.12.2019, 09:59
  • ZS im Herberta
Wycieczka klasy mundurowej "Herberta" szlakiem polskiej historii!
Wycieczka zrealizowana i sfinansowana została w ramach programu Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych organizowanych przez MON oraz Starostwo Powiatowe w Gryficach.

Trasa obejmowała gród w Biskupinie czyli najstarsze ślady osadnictwa na ziemiach polskich, poznańską katedrę na Ostrowie Tumskim z pochówkami pierwszych królów Polski – Mieszka I i Bolesława Chrobrego. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem zakończono w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych. Tam też odbyto ćwiczenia specjalistyczne na strzelnicy oraz w symulatorze pojazdu wojskowego „RosomaK”. W drodze powrotnej zobaczono Międzyrzecki Rejon Umocniony, miejsce związane z okresem międzywojennym oraz historią militaryzmu.

ZS im Herberta

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe