Jubileusz wyjątkowego Muzeum

  • 01.12.2019, 23:06
  • str
Jubileusz wyjątkowego Muzeum
W piątek 29 listopada w Niechorzu odbyło się uroczyste spotkanie z okazji 25 lecia powstania Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu. Jubileusz zgromadził liczne i szacowne grono zacnych gości. Były okolicznościowe wystąpienia i referaty, wiele okazji do wspomnień i wzruszeń związanych z różnymi wydarzeniami jakich nie brakowało w 25 letniej historii.

Muzeum z okazji jubileuszu przygotowało okolicznościową wystawę prezentującą w telegraficznym skrócie najważniejsze wydarzenia.

Uroczystość obchodów 25 - lecia Muzeum Rybołówstwa w Niechorzu stała się okazją do promocji książki która powstała na tę właśnie okazję. "Rybacy - portret własny" to książka, która prezentuje historie rybołówstwa w Gminie Rewal. Jej autorem jest dr Przemysław Łonyszyn - mieszkaniec Rewala, na swoim koncie ma książkę o tajemnicach piłkarskiego mundialu, pracował jako dziennikarz w "Klifie", "Gońcu Plażowym" i TVP Szczecin.

Jak na jubileusz przystało nie mogło zabraknąć życzeń, gratulacji kwiatów i upominków. Gorące życzenia przekazał związany z gminą Rewal poseł na Sejm Artur Łącki, pamiątkowy grawer przekazał dla Muzeum poseł na Sejm RP Grzegorz Napieralski oraz starostwo powiatowe w Gryficach.

Wójt Rewala Konstanty Tomasz Oświęcimski wraz z członkami gminnego samorządu uhonorował specjalnymi grawertonami osoby które szczególnie przyczyniły się do powstania i rozwoju placówki. Szczególnie wiele życzeń i gratulacji odebrała pani Grażyna Sędłak związana z z Muzeum przez całe 25 lat jego funkcjonowania. Wiele życzeń i gratulacji złożono na ręce inicjatora i „ojca założyciela” muzeum Henryka Gmyrka - Prezesa Stowarzyszenia Miłośników Tradycji Rybołówstwa Bałtyckiego, oraz byłego dyrektora Pawła Pawłowskiego który w znacznym stopniu przyczynił się do rozwoju i wzrostu rangi nadmorskiego muzeum obecnie dyrektora Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie.

Muzeum Rybołówstwa w Niechorzu powstało z pasji kilkunastu osób. Dziś jest odwiedzane przez tysiące osób i cenione nie tylko na bałtyckim wybrzeżu. Dzisiejsza pozycja Muzeum to niewątpliwie też zasługa obecnej dyrektor Martyny Sałek i jej nielicznej ale oddanej sprawie grupki pracowników.

Na terenie Powiatu Gryfickiego to jedna z bardziej rozpoznawalnych placówek kultury obok Muzeum Kolejnictwa w Gryficach.

Oprawę muzyczną zapewnił zespół IGA’cki Band, a dla wszystkich uczestników – tradycyjnie już w Muzeum - przygotowano rybacki poczęstunek.

str

Zdjęcia (57)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe